hatun kişi eylemi. bunlar eğer ders çalışmaya karar verirlerse evvela renkli renkli kalemler, silgiler ve envayi çeşit kırtasiye malzemesi satın alırlar. ancak erkek öyle değildir. erkek ders çalışmaya karar verirse kitabı açar çalışır. bir kitap, bir müsvedde kağıt yeterlidir.
devamını gör...
aldığımız kararların sembollerle desteklemeyi sevdiğimizden olsa gerek. kadınların depresyondan sonra saçlarını kestirmesi, önemli kararlar verdikten sonra birkaç göstermelik değişiklik yapmak gibi davranışlarımız bence kendi içerimizde aldığımız o kararlarda istikrar göstermek için, kendimize ve başkalarına yaptığımız bir meydan okuma, bir gösteri, bir söz belki de. kararlıyım, bakın şu şu değişti bile, artık eskisi gibi değil ve bu sadece düşüncemde değil, somut gerçeklikte de böyle.
devamını gör...
çünküüüü renkli kalemler, not kağıtları, çizgisiz defterler çalışma şevkini ateşleyen unsurlar. mola verince onlara bakıp,ayyy canım kalemlerim diye sevgi sözcükleriyle kategorilere ayrılır. sizinle daha çok yolumuz var diye de hayallere dalınır.
devamını gör...
eylemlere cinsiyet yüklemeyi doğru bulmasam da durumlar karşısında fıtraten farklı tavırlar çıkması kaçınılmaz. benim ders çalışırken en büyük silahım mavi faber castell 1425 tükenmez kalemim ve bir adet kurşun ösym kalemim.

yetiyor, evet.

devamını gör...
insana kendini iyi hissettiren bir eylem. hem hep öyle değil midir? spora başlamaya karar verirsin, hemen yeni spor kıyafetleri, sağlıklı gıdalar, kahve için kupalar falan alası gelir insanın. hayata dair mutluluk verici ufak detaylardan biridir bu. motive eder.
devamını gör...
sarı fosforlu kalem, bir adet siyah tükenmez kalem, bir adet kurşun kalemle tarafımca altı sene idare edilmiştir.

o değil de bir ara mottom; beni seven üstüme sarı fosforlu atsındı. hiç de sevmem sarı rengi halbuki.
devamını gör...
hep son güne sıkıştırma politikamandan dolayı pek kırtasiye malzemesi seçecek zamanım olmadı. çivi yazısı notlarımı nasıl okurum kaygısındaydım hep.
devamını gör...
motive edici olduğu düşünülen eylem.
ne kadar işe yarıyor bilemiyorum. benim için kalem ve silgi yeterli. sade olmayı daha çok seviyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar