ders programını bilmeden okula gitmek

ders programını bilmeden bölüm seçmek kadar kötüdür. üniversitenin birinci yılında abuk sabuk derslerle doldurulan bir eğitim programı varsa daha da kötüdür. bu bölümde bu ders ne alaka deyip kendi kendinize efelenir ama sonuçta paşa paşa okursunuz.
devamını gör...
öğrenci ise zaten ilk gün ders olmadığını bir tanışma falan olduğunu bilmesi lazımdır. olmadı arka cepte bir a4 kağıdı ve bir kalem ile idare edebilir. öğretmen ise okulun memurunu ya da bir amirini arayarak programını öğrenir olmadı ilk gün ders olmaz nasılsa diye bodoslamasına okula gidebilir. ortaokul falan öğrencisi ise eline bir poşet alıp gelmesi daha mantıklıdır zira bedava kitap dağıtılacaktır. kasap ise okula gitmesine gerek yoktur. gidecekse de şöyle elinde üç beş kilo karışık et ile ziyarete gelip bağış yapabilir.
devamını gör...
tüm dersler için bir defter kullanan yanına da bir kalem alan öğrencidir. ne işi olur ders programı ile bunun. iyi kötü bir şeyler yazıyorsa deftere ona şükür.
devamını gör...
ameliyat yapmaktan ve hasta muayene etmekten derse girecek vakit bulamayan hocalarımızın değil, onları bu getiren sistemin suçudur. günümüzün çoğu hocanın derse gelmesini beklemekle geçiyor.
devamını gör...
ilkokulda "bugün beden mi vardı" "bugün resim mi vardı" "müzik defterim evde kaldı" gibi facia sonuçlara yol açabilirken üniversite gençliği üzerinde yapılan bir araştırmaya göre üniversitelilerin yüzde 90'ı o günkü ders programını zaten bilmiyor. geri kalan yüzde 10'un yarısı günü de bilmezken, diğer yarısı bir gün önceden dersine çalışıp geliyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar