Allah izin verirse başbakanın talimatı ile 2013'ün sonu 2014'ün başlarında türkiye deki tüm dershaneler kapanacak ve eğitim ticari olmaktan çıkacaktır.mutlak suretle en çok rahatsız olanlar ise türkiye deki dersanecilik sektörünü elinde tutan fem dersaneleri dolayısı ile gülen cemaati olacak.

parası olmayan giremez ! artık nah giremez.
devamını gör...
cemaat sarsılmayacaktır zannımca. çünkü tek bel bağladıkları yer türkiye ve türkiyede de dersaneleri değil. daha fazlasına sahipler. ayrıca erdoğan üzerinden cemaatin bitirilmesini hayal etmek ayıp, hem de geçekten. yani kapışsalar herşey daha düzgün ve güzel mi olacak bu ülke için? ''insan bazen ne kadar küçük düştüğünü görebilecek kadar büyük olmalı.''
devamını gör...
cemaat maddi ve manevi sarsılacaktır. çünkü bildiğimiz üzere dersane sektörünün büyük çoğunluğu bu adamların elinde. bu adamlar buraya gelen öğrencilerden buluyorlar abilerini yani amiyane tabirle müritlerini. e dersane olmazsa bunlar nerden bulacak kandırılacak beyni yıkanacak gençleri? üniversitede çok zor bulurlar zaten evlerine bi giren çıkmak istiyor. adam bulamama sıkıntısı yaşayabilirler bakın yaşarlar demiyorum yaşayabilirler diyorum.
devamını gör...
amaçlarla araçları karıştıran insanların memnun olacağı, dile getirmekten çekinmeyeceği yaklaşım. dershaneler okullar ve diğer tüm kurumlar amaç değil, hedefe ulaşmak için kurulan araçlardır. toplumları yozlaştıran unsurlardan biri de birleştirici bir üslub yerine ayrıştırıcı, ötekileştirici, amaçların paralel olduğu bir yerde rekabet ortamı varmış gibi söylemlerde bulunmaktır. bizlerin vazifesi emr-i bi'l ma'rûf ve nehy-i anil münker olmalı ve aramızda hatalı olanlar varsa mümkün olduğunca kusurları gizlenmeli.
devamını gör...
dersaneler kapanmıyor, özel okula dönüşüyor.

özel okulların fiyatlarını ve öğrencileri devletin finanse edeceğini düşünürsek; yakında bütün dünyanın türkçe konuşacağına inanabilirsiniz.*
devamını gör...
gülen cemaatinin sarsılıp sarmayacağı zerre kadar umurumda değil. elleri kolları her yerde nasılsa. bir kapı kapanır diğeri açılır onlar için. milyon dolarlık havuz sisteminin içinde önemli bir yer edinmiş cemaat '' al gülüm ver gülüm'' mottosuyla üstesinden geliyorlar zaten her şeyin. bırakın ne halleri varsa görsünler. asıl bilmek istediğim dershanelerin açılmasına neden olan bütün nedenler ortadan kalkacak mı ? utanç veren eğitim sistemi düzelecek mi ? dershaneleri kapatırsın bunda sorun yok. peki bu çocukları bu sisteme iten, durumu da ortadan kaldırabilecek misiniz ?
devamını gör...
dersaneler kapansın ki birkaç kuruşa eğitim alan çocuklar toptan devre dışı kalsın.kafasının çalışmasına gerek olmayan yeşil sermaye veledlerine iyi üniversitelerde yer açılsın.
devamını gör...
bu konuda söyleyeceklerimin hepsi komplo teorisi olabilir. fethullah gülen ile başbakanın anlaşması neticesinde oluştuğunu düşündüğüm kapanmadır. cemaat bundan dolayı gerileyecek değildir, aksine tabana inecektir. sanıyorum başbakan cemaatin içindeki bazı klikleri tasfiye etme amaçlı start vermiş olacaktır. dersanelerden sonra daha başka kurumların tasfiyeside söz konusu olabilir. çünkü cemaat adına bu ülkede iş çeviren cia lar, masa şefleri, türk islamcı sentezciler, eski ülkücüler var ve bu kesimler türkiyenin demokratikleşmesi önünde engeller. hatırlayalım mit krizinden sonra ergenekonun üzerine giden bütün polis şefleri ve ekibleri pasifize edildi. hocaefendinin tasfiye edemediğini başbakan hocaefendi adına tesfiye ediyor. çünkü cemaatin ruhuna, özüne aykırı işler yapılıyor ve negatif görüntü veriliyor. bunu yapanda bir zamanlar hocaefendinin istediği bir yönü ilede kullandığı türk islamcı eski ülkücülerdir. bu kesim cemaat içinde hayli güçleniyor. bu kesimin güçlenmesi demek küreselleşen ve gittikçe libaralleşmesi zorunlu olan cemaati ''faşizan''algılara hapsediyor.
ben ümitliyim. cemaat te tasfiyeler oluyor ve cemaat asli ruhuna dönüyor. temizlik yapılıyor... başbakan gittikçe milliyetci dil kullanırken, cemaat daha demokrat dile doğru evriliyor. danışıklı dövüş demiyelimde.. cemaatin ihtiyacı olan sivillik, ak partinin ihtiyacı olan -en azından şimdilik ve bir müddet- milliyetci oylar..
edit: şöyle örnekleyelim: samanyluhaber tv ile zaman gazatesinin kullandığı dil uslup aynımı? hangi kuruluşun dili daha kapsayıcı, daha kuşatıcı ve demokratiktir!?..

not: cemaat ve cemaatçilerden gelecek her şey muğlak olabilir. fakat gazeteci ve yazarlar vakfından gelen her bir bildiri, mesaj yayın hocaefendinin ağzından çıkandır. iitibar edebileceğimiz tek merci de gyv dır. son 5 senelik bildirilerine bakın. kürt sorununun çözümü, demokratikleşme ve ümmetleşme tandastlı bir dil kullandıklarını görürsünüz.
devamını gör...
konu derinlemesine incelenmedikçe sonuc beyhude kalir. evvela şu iyi anlaşilsin kapanacak dersaneler ne olacak? milli eğitim bakani ne dedi. dersaneler özel dersliklere cevrilecek, öğretmenler orada hafta sonlari belirli bir saatte öğrencilere ders anlatacaklar , birbirine yakin dersaneler ise özel okul hüviyeti kazanip üniversite olarak kullanima acilacak. kim kaybedecek şimdi?

daha söylersem sonu gelmez.

devamını gör...
bir üst entrideki tezimizi destekleyen bir haber. gencliğinde fethullah gülen için kavgaya tutuşan bir genç ve sonra o genç milli eğitim bakanı olacak. cok sevdiği, ugruna ölebileceği hocasının dersanelerini kapatacak. bu mümkünse eğer. eğitim bakanı ya dürüst değil. yada bir katakulli yapıyor.

http://www.cogitosozluk.net...
devamını gör...
meseleye taraf olmadan eğitim nedir nasıl olmalıdır üzerinden,eğitimsizlik veya cahillik sonucu toplumsal hayatta yaşanan olumsuzlukların sebeplerini görmek gerekir. su akacak yol bulduğu için mi bu sistem kurulmuştur yoksa su bizatihi kendine akacak yeni bir mecra mı arıyordur noktasında yeni nesilleri yetiştirme misyonu olarak devletin kurumları nerededir irdelenmeli.
devamını gör...
dersanelerden gelecek paraya bel bağlanan dönem 90 lardı su an kapansa sadece corbaya düşen sinek durumu olur o kadar..

bugün okuduğum bir yazıda şunlar yer alıyor.

dershaneler kapatılmasın” kampanyası yürütülmeye başladı.
bu kampanyaların en büyüğü twitter’da gerçekleştirildi. geçtiğimiz haftalarda twitter bankası olarak adını duyuran http://sosyalmedya.in, kasım ayında sosyal medyada düzenlenen kampanyaları analiz etti. yapılan analizde birçok kez tt listesine oturan "dershaneler kapatılmasın" konusunda yazılan tweet'lerden de seçmelere yer verildi.
özellikle cemaat yazarlarının dershaneler hakkında attığı tweetler dikkat çekti. cemaat yazarları "dershanemi seviyorum", "dershaneyle kazandım" şeklinde birçok tweet atarak dershanesine sahip çıktı!
işte kampanyada dershanelere sahip çıkan cemaat yazarları:
ahmet böken @a_ahmetboken
#bencedershaneler toplumsal bir gerçekliktir.
nedim hazar @nedimhazar
#bencedershaneler den önce eğitim sistemine bir el atın. düzeltirseniz zaten ihtiyaç kalmaz. gözünüzü kapatınca kendinize gece yaparsınız.
abdülhamit bilici @ahamitbilici
üniversiteyi kazanmamda yardımcı olan dershane hocaları dahil tüm öğretmenlerin öğretmenler gününü kutluyorum #dershaneylekazandım # 24kasım
salih sarıkaya @salihsarikaya
#dershaneylekazandım yoksa köyden ilk çıkan üniversiteli nasıl olacaktım... şükür ki devamı da geldi...
faruk mercan @farukmercan
eğitim sistemimiz, hiçbir zaman anayasanın eşitlik ilkesine uygun olmadı, #bencedershaneler bu adaletsiz eğitim sisteminin bir sonucuydu...
gültekin avcı @gultekinavc
eğitim ve öğretimde tekelciliğe mahkum olmadığımı, öğretme ve öğrenme sanatının bin bir yolu ve inceliği olduğu fikrini #dershaneylekazandım"
devamını gör...
birincisi bu dersaneler gülen cemaatine bağlı hizmet yapmaktadır. artık gülen cemaatine nur cemaati deyip diğerlerine haksızlık etmeyi bırakalım. kendileri nurcuyuz diyorlar mı?

ikincisi kapanırsa asıl vazife-i hizmetlerine dönerler belki. iman hizmeti yapmaya. iman hizmeti de sadece başarılı öğrencileri kapmak ve onlara yapışmakla olmuyor... herkesin iman hakikatlerine ihtiyacı var...
devamını gör...
kapitalizmin varlığını en çok hissettiren konulardan biri dershaneler.
cemaatinde gelir ve öğrenci kapısı.
cemaat tüm o üniversitelilere liselilere dershaneler sayesinde ulaşıyor .
onlar için elbette büyük sorun.
3 milyarın yoksa okuma ne halin varsa gör mantığa sahip bir zihniyet dershane.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar