sözlüğe kayıt olan ergenleri tuzağa düşürüp satanist ayinlerde katledip kanlarını içebilmek. şimdiye kadar 3 tane gencecik fidan can verdi. çalışmalar sürüyor.

not: kan içerken katledilen ergenlerin kafataslarını bardak olarak kullanmaya özen gösteriyoruz.
devamını gör...
muhtemelen yoktur. o dönemlerde bu işlere genelde amaçla değil hevesle başlanırdı. şöyle bi on yirmi kişi geldikten sonra belki bir amaç bulunurdu platforma.
devamını gör...
sloganda belirtilmiş olan amaç. dörtte üçü bilgiyle kaplı küfürsüz ve milli ve manevi değerlere saygılı bir sözlük. insanların böyle bir platformda bulunmalarını sağlamak.

benim düşündüklerim tabi.
devamını gör...
akıl dolu esprilerini sözlük vasıtasıyla türkiye geneline yaymak amaçlarından biri olabilir ama asıl amacı mıdır bilemem.*
devamını gör...
bunu ben de merak etmiştim zamanında, daha sonra 23 ağustos 2014 tv5 cogito sözlük yayını’nı izlediğimde kafamdaki tüm sorular gitmişti. bi de derviş’e sormuştum; tüm bilgiler beynimde mix’lenince dedim ki iyi ki de kurulmuş. çünkü samimi bir niyet var ortada.


gel gelelim sorgulanması gereken nokta:

- sözlük ilk kurulduğu zamanki amaç ve misyonu sürdürebildi mi? şu an bulunduğu yer olarak hedeflenen çizginin neresinde?

başarı biraz da yürünülen yolda arkaya dönüp, ‘ben ne kadar ilerledim’ diye bakmaktır. ‘ilerlerken de kırıp dökmüş müyüm, yoksa sağlamlaştırıp onarmış mıyım?’ diye sık sık düşünüp tartmak lazım.
devamını gör...
sloganından da anlaşılacağı üzere "küfürsüz sözlük"..
düşünce, bilgi ve birikimlerin uygun bir üslupla, hakarete varmadan saygı çerçevesi içinde yazılması/anlatılması..

gerçekleşti mi peki? kısmen..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar