derya köroğlu

ilk okuldayken abisinin isminin arkadaşımın babasının ismi olduğunu zannettiğimiz şahıstır.
arkadaşımın babasının ismi ilhandı.
o kişi ilhan şeşen'miş. ilhan amcayı çok seven teyzemiz ilhan şeşen'e bu ismi vermiş.


durum anlaşılmamış şöyle izah edeyim

arkadaşımın babasının adı ilhan.
arkadaşımın babasının arkadaşının adı: bay y
arkadaşımın babasının arkadaşının annesinin adı bayan z
arkadaşımın babasının arkadaşının annesinin karnındaki çocuk: o gün isimsiz sonradan adı ilhan*

Hikayede derya köroğlunu ilhan şeşen zanneden mallar da biziz**
devamını gör...
eşcinsel olduğu ve murathan mungan'la sevgili olduklarına dair şehir efsaneleri sözlük entrylerinden entrylerine dolaşsa da adam 3 kere evlenmiş 2 kere boşanmış ve bir çocuk sahibi olmuştur, 3. evliliği halen devam etmekte olup ne zaman sona ereceğine dair elimizde bir kehanet bulunmamaktadır.

bir de saçları vardır.

bir de güzel şarkıları.
devamını gör...
arkadaş millette ne magazin merakı varmış. biraz da bilgi.

bu abi ankara fen lisesi kazanmış ve bitirmiş. fen liselerinin gerçekten fen lisesi olduğu kazanabilmek için %0.5 lik dilime girmeniz gerektiği yıllar. ardından odtü mimarlık... bu kariyerle direk profesör filan olur diye beklerken abi kendini yazılıma adamış ve özel bir şirkette yazılım yöneticiliği yapmış. vikipedia nın atası olan dijital ansiklopediler anabritannica, temelbritannica gibi meşhur ansiklopediler için veri tabanı yazmış.

1977 den bu yana kurduğu yeni türkü grubunun solistliğini sürdürüyor. herhalde değişmeyen tek o kalmış.
devamını gör...
geçen sokakta görüp bir adet italiano marka ince dişli tarak hediye ettiğim yeni türkü solisti. teşekkür etti. adamın halini düşünen çıkmamış meğer.
devamını gör...
yeni türkü grubunun solisti ve marşandiz elemanı. çünkü duayen müzisyen, kurulduğu günden beri yeni türkü'de ve grubu ayakta tutuyor. gruba katkı sağlayan diğer müzisyenler, besteciler, söz yazarları değişiyor ama kendisi hep orada.
devamını gör...
derya isminin sadece kız ismi olmadığını öğrendiğim birey.
yani unisex bir ismi var.
deniz de unisex bir isim.
okyanus isminini şimdilik maskülen bir isim olarak biliyoruz, ama onun da yarın bir kadın ismi olarak duymayacağımız anlamı taşımaz.
devamını gör...
biz, kendisini müzik adamı ve grup solisti olarak tanırız. başka uğraşları da varmış.
mesela, yıllar önce ana britannica ve temel britannica ansiklopedilerinin giriş sayfasında emeği geçenler listesinin bilgi işlem kısmında "derya köroğlu" ismi yazardı. düşünürdüm kendisi mi yoksa isim benzerliği mi diye. o zaman internet yok, o ansiklopedilere bağımlıydık. gün geldi internetle tanıştık ve o merak ettiğim ismin kendisi olduğunu, ansiklopedilerin veritabanını hazırladığını öğrendim nihayetinde. geçen sene verdiği röportajda da "ana britannica ansiklopedisi benim bilgisayarımdan çıkmıştır" demecine rastladım. bu yönünü de takdir ettim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar