deşifre

istihbarat dilinde, gizli bir teşkilat yada faaliyet ile ilgili kişilerin, etkilerin yada diğer unsurların açığa çıkarılarak ilan edilmesidir. bu açığa vurma işlemi, dost birimler tarafından kasıtsız yada hata olarak; hedef yada düşman istenerek yapılır.
devamını gör...
ses kaydını yazıya dökmek için de kullanılır. ilk yaptığınızda, 10 dakikalık konuşmanın deşifresinin nasıl bu kadar vakit ve sayfa tutabildiğini gördüğünüzde epey şaşırırsınız. bir eziyet, işkence türü de diyebiliriz ses kaydı deşifresi için.
devamını gör...
kriptoloji biliminde şifreişleminin geriye alınarak asıl veriye tekrar ulaşılması işlemine verilen isimdir. kelime kökü fransızca "dã©chiffrer"den gelmektedir. kullanılan şifreleme yöntemine göre değişen bir algoritmik zorluk derecesine sahip olabilir.
devamını gör...
konuşma kayıtlarının yazıya aktarılmasına da isim olmuş.
neden ki?
bence ilk deşifre işlemini yapan kişinin elindeki kayıtlar o kadar anlaşılmaz o kadar anlaşılmazmış ki, adam anladığında kendini bir şifreyi çözmüş gibi mutlu addetmiş ve bu işe de deşifre adını vermiş olabilir. evet evet bu en mantıklısı.
devamını gör...
yine enteresan bilgilerle habercilik yapmış programdır. inanılmaz yerlerden inanılmaz şeyler çıkıyor. bunlar müslümanların hareketleri midir?

http://www.ahaber.com.tr/we...

iş adamlarını nasıl tehtid ettiklerini, nasıl para kaldırmaya çalıştıklarını ve bu uğurda ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını gösteren bir program oldu bu son program.
devamını gör...
türkiyede sanatı tartışan program an itibariyle. bir ara türkiyedeki malum gazetelerin sex albümü olduğunu söyledi hocamız. bence biraz daha fazlası. hürriyet, milliyet ve türevleri gayet açık ki paket içinde satılması gereken gazeteler ve de internet siteleri de çocuklara karşı filtrelenmeli ebeveynler tarafından.

(bkz: a haber)
devamını gör...
zaman fransa nın paris saldırısından sonra siyah manşet ile çıktığını öğrendiğimiz program.

ulan binlerce müslüman öldü hiç aklınıza geldi mi yas tutmak.

bu kadar yalakalık olmaz.
devamını gör...
bugün itibariyle tam bir deşifre olan program. ne ararsan var. iddialara göre konuşmaması için maaş bağlanan karşı gazetesi sahibinden tutun da, gazeteye haber getiren paraleller vs.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar