dr. aidin salih'e göre deterjanlar ve çamaşır suları solunduğu için kadınlarda demir eksikliğine neden oluyor.

bu tür durumlarda demir ilaçları kullanmak çok zararlıdır. bunun yerine önce deterjanlar bırakılmalıdır. sonrasında demir seviyesi genellikle normal hale gelir.

sonrasında demir eksikliğini gidermek için en etkili yol açlık orucudur. vücut kendini tamir eder.

(demir eksikliği için ayrıca bkz: spirulina)

devamını gör...
zaten ev işlerini marslılar yapsın.
yıllardır temizlik yapmak kadınlara yapışmış bir sorumluluk. ve bunun hem psikolojik hem de fiziksel hasarları oluyor. ha temizlik bir şekilde yapılacak tabi ki. burada doğal ürünler kullanılabilir. sirke, karbonat, beyaz sabun, belki arap sabunu... başka şekilde olmaz. erkekler de elini taşın altına koymalı tabi ki. sorumluluğu paylaşmalı.
devamını gör...
deterjanlar deriden emilerek direkt vücudu tahrip ediyor, hormonları etkiliyor. bu kan değerleri, demir, hatta kısırlık gibi tahribatlara neden olabiliyor. yumuşatıcı kesinlikle kullanılmamalı, parfüm ve parfüm içeren hiçbir madde kullanılmamalı.
devamını gör...
ülkemizde kimyasal temizlik ürünlerine alternatif çok kaliteli bitkisel deterjanlar üretiliyor. yani fiyatları normal çamaşır suyuna göre daha yüksek elbette fakat bir çoğu zaten konsantre halde satılıyor. en azından normal deterjanlara göre çok daha az zararlıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar