deutsche welle

türkiye'de konuşturduğu kimselerin chp, hdp ve bilimum sol-sosyalist kimlikler olduğunu takip edenler bilir. almanya ve avrupa'daki türkiye algısını bu muhalif ve çoğunluğu temsil etmeyen kesimler üzerinden oluşturur. ayrıca facebook, twitter üzerinden sürekli paylaşımlar yaparak, türkiye içerisinde de kamuoyu oluşturmaya çalışır. mesela facebook paylaşımlarına yüzde doksan oranında yoğun eleştiri gelmesine rağmen, insanlarımızın çoğunun bunların amaçlarını görüp söylemesine rağmen bu işten vazgeçmemektedirler.

denildiği gibi, mütekabiliyet esası gereği, trt'nin almanya'da aktifleşerek almanya politikasına müdahil olması gerekir. onlar zaten hemen kapatmaya çalışacaklardır. o zaman bize de mütekabiliyet esası gereği aynısını yapmak düşer. malum, biz kendiliğimizden yaptığımızda ne insan hakları, ne basın örgürlüğü kalıyor. lanet olası zeitgeist.
devamını gör...
türkçe hesabından mütemadiyen covid-19 ile ilgili türkiye'nin büyük bir risk altında olduğunu, hastanelerin yetersiz, müdahalelerin boş, tedbirlerin göstermelik olduğunu paylaşıyor. buna mukabil almanya'nın mücadeledeki başarısını yere göğe sığdıramıyor.

almanya'nın a haber'i mi demek lazım acaba..
devamını gör...
buradaki eleştiriler üzerine bir bakayim dedim ancak samimi söylüyorum, burada kibar ve insaflı davranılmış. yaptıkları haberlerin neredeyse hepsi yalan.

https://www.dw.com/tr/in%C5...

burada denmiş ki inşaat şantiyeleri corona virüs dinlemiyor. yalan kardeşim. yalan. a haber'de gördünüz mü bir tane çalışan şantiye haberi? ya da sabah gazetesinde? 26 mart 2020 evdekal çağrısına uymayan şımarıklar başlığına bakarsanız işverenin, patronun ve devlet adamlarının bütün güvenceleri vermelerine rağmen işçiler sırf gırgır şamata yapmak için şantiyeye gidiyorlar. üstelik macera olsun diye de küçücük yemekhanede adım atılmayacak izdiham yaratıp kendilerince eğleniyorlar..

https://www.dw.com/tr/koron...

bu haber de yalan. türkiye'nin ne kadar iyi önlem aldığını umre'den gelenleri inceleyerek anlayabilirsiniz.

https://www.dw.com/tr/bir-h...

çalışma şartları yüzünden işi bırakan doktorlar olduğunu sağlık bakanlığı da açıkladı. açık konuşuyorum, bunlar fetöcü, pkklı, darbeci, gezici çapulcu vs her şey olabilir. araştırılması lazım. neymiş testler geç geliyormuş hasta test gelmeden ölüyormuş. külliyen palavra. çok yakın bir doktor arkadaşım var, hastasında corona'dan şüphe edip teste yollamış. istanbuldan test ankara'ya gitmiş ve yalnızca 1 hafta gibi kısa bir sürede test sonucu açıklanmış.

a haber, sabah, ülke tv gibi yayın organları iyi ki var ki dürüst tarafsız ahlaklı habercilik anlayışını memleketçe yaşayabiliyoruz.

bugün ilk ve son girişimdi bu siteye.

ekleme: bahsini ettiğim vaka doktor arkadaşımın başına 9 mart günü gelmiştir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar