dün akşŸam otobüste konuşŸan iki arkadaşŸtan duyduğŸum önerme.

gerçekten de devlet bahçeli tam bir devlet adamıymışŸ. gecesini gündüzüne katmışŸ ve devletmizin bölünmez bütünlüğŸünü savunuyormuşŸ.tam bir halk adamıymışŸ. türklerin temsilcisiymişŸ. ancak türk milleti henüz sayın devlet bahçeli'ye layık bir millet olamamışŸmışŸ. ancak bu sayın devlet bahçeli'nin tam bir devlet adamı olduğŸu gerçeğŸini değŸişŸtirmezmişŸ.

bir de şŸöyle bir şŸey varmışŸ; sayın devlet bahçeli'yi eleşŸtirenlere bir bakılmalıymışŸ. kendisini eleşŸtirenler genelde akp'li, işŸbirlikçi, erperyalist, kapitalist, komprador uşŸağŸı, taraf okuyucusu, liboşŸmuşŸ. onların da amacı sistemi ele geçirmek olduğŸundan neden devlet bahçeli'yi eleşŸtirdikleri belliymişŸ. belli amaca hizmet ediyorlarmışŸ.

bir de devlet bahçeli'yi eleşŸtirenler genelde devlet bahçeli'nin kağŸıttan okuması, matematiğŸinin iyi olması, sayın başŸbuğŸ alparslan türkeşŸ'in kendisine güvenmemesi gibi abidik gubidik söylemlerle eleşŸtiriyorlarmışŸ. onlara neyse bu onlara neden dert olmuşŸsa. bir kere büyüklerimiz devlet bahçeli'yi başŸbuğŸ alparslan türkeşŸ'in koltuğŸuna getirdilerse bir bildikleri varmışŸ. satılmışŸ liboşŸlar bunu anlayamazmışŸ. bir de ülkeyi yöneten akp dururken kalkıp da devlet bahçeli'yi eleşŸtirmek akp'nin ekmeğŸine yağŸ sürermişŸ.

devlet bahçeli'yi eleşŸtiren şŸer odakları diyorlarmışŸ ki apo'yu devlet bahçeli astırmamışŸmışŸ. burada da fena halde yanılgıya düşŸüyorlarmışŸ. çünkü devlet bahçeli apo'nun idamını kaldırılmasına red oyu vermişŸ. ancak müttefikleri kabul oyu vermişŸ. devlet bahçeli'nin müttefikleri yenilince devlet bahçeli de yenilmişŸ sayılmışŸ.

gençler böyle konuşŸuyorlardı sonra durağŸa geldim indim. daha dinleyemedim.
devamını gör...
demokrasilerde devlet adamı diye bir şeyin olmayacağını öğrenmemiş kişinin isabetsiz hükmüdür.

"devlet adamı" nitelemesi seçimle iktidara gelmeyen yönetimlere özgü, kendini devlet denilen kişi ya da kuruma adamış kimseler için yapılır(dı). demokrasilerde ise yöneticinin kalıcılığı düşünülemeyeceğinden kendini devlete adayan bürokratta olamaz.[bakınız: kamu yönetimi kitapları.] fakat osmanlı geleneğinden gelen ve halk dilinde pelesenk olmuş başka kavramlar gibi bu da kullanılmaktadır. türkiye'de eksiksiz bir demokrasi yoksa da iyi-kötü yine de seçim yapıldığından devlet bahçeli ya da başkasına bu niteleme yapılmamalı.

(bkz: türk devlet felsefesi)
(bkz: islam devlet felsefesi)
(bkz: galat ı meşhur)
devamını gör...
söyleyenlerin tahayyül ettikleri devlet adamı profilini ifade eder. mesela yine böyle bir diyalogda bir arkadaşım, "benim hayalimdeki devlet adamı yüksek perdeden konuşan, emr-i vaki konuşan, vizyonu olmayan biri olamaz" demişti. şok olmuştuk.
devamını gör...
orada annesi arkadaşı uykusundan uyandırır. kalk evladım " işe geç kaldın! "

adı devlettir ama kendisi devlet adamlığından bi haberdir. eğer devlet "adamı" olabilseydi, koltuğu 234564 kere bırakması gerekirdi. bu tip adamlar siyasetçi değil politikacı. arasındaki farklar için;

(bkz: siyaset)
(bkz: politika)
devamını gör...
devlet adamıdır değildir tartışılır ama harbi adamdır. kürt açılımı gibi ülke tarihini etkileyecek bir konu halktan gizli konuşulursa çıkar dışarda anlatırım demiştir.
bir kez daha oyumu hakettiğini göstermiştir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar