devlet bahçeli

#siyaset 

iki defa istifa etmiş ancak senin gibisi partimizde yok denilerek gerisin geriye döndürülmüş parti lideri.
devamını gör...
önündeki yazılı metini aldığında geriye hiçbir şeyi kalmayan insan. evet böyle insanlar ülke yönetimine talip olabiliyorlar. elin amerikan başkanı'nın mecliste yaptığı konuşmayı ezberlemesini bir dahaki meclis oturumunda tekrar etmesini diliyoruz. becerebilir mi dersiniz?
devamını gör...
29 mart seçimlerinde bağırmaktan sesi kısılmıştır. konuşma kağıtlarını hazırlayanlar bağırmamasını söylerse büyük bir ses kirliliğinden kurtulacağız.
devamını gör...
hitabeti bağırmak ile özdeşleştirmiş zihniyetlerin beğendiği, bu yüzden hep kısık sesle dolaşmak zorunda kalan mhp'nin lideri.
devamını gör...
mhp gibi bir partiyi ergenekon sorusturmasinin disinda tutabilmis, siyasi hamlelerine hayran oldugum lider.
devamını gör...
deniz baykal'dan sonra beni güldüren kişilik.bu ikili olmasa nasıl gülerim bilmem. (u: ) ha ha
devamını gör...
solcu olmama ramen dinleyince bayıldığım müthiş hitabet yeteneği olan seçimde paketi almasakta çaktığımız tokatla akp yi inlettiren liderdir.
devamını gör...
muhtemelen ilk okulda hiç şiir okumamıştır bu adam. yoksa bu kadar vurgu fakiri bir insan hindistan'da bile bulunmaz.
devamını gör...
mhp'nin önlenemez yükselişine set koyan lider. bunun için bile saygı duyulmalı, desteklenmelidir.
devamını gör...
partiyi merkeze çekmeye çalışan kurt siyasetçidir.bugün ülkücüler sokaklarda, üniversite önlerinde , meydanlarda eskisi gibi kavga etmiyorlarsa, türkiyede dünkü gibi bir çatışma ortamı bugün doğmuyorsa kuşkusuz bunda bahçeli'nin katkısı vardır.evet rakipleri bugün kendisine ne kadar dua etse azdır, çünkü o, 70'li yılların liderleri gibi sırf oy avcılığı için sokaklarda türk gençlerinin birbirine düşmesine izin vermiyor...bugün kendisi yerine daha sert söylemli biri olsaydı türkiyede bugün bazı şeyler hepimiz için çok farklı olurdu.belki o zaman mhp daha fazla oy almayı başarabilirdi ama kaybeden taraf türkiye'nin huzuru olurdu...

bir de özellikle ülkücü camia içinde adamı eleştirecek başka bir şey bulamayıp, mecliste dtp milletvekillerinin elini sıkmasına laf edenlere çok gülüyorum...bahçeli aksi bir davranış da bulunsaydı emin olun bu sefer de ellerini sıkmadığı için suçlu kabul edilirdi.türkiyede bazı şeyler böyle işte , insanlara yaranmak zor azizim.
devamını gör...
sahnelediği tiyatro ile beni benden alan adam. şöyle ki:

2007 yılı erzurum mitingi. devlet bahçelimiz konuşuyor: "apoyu asacak ip mi bulamadıııııın! -ver şu ipi- aaaaaaal"

2009 ankara aday tanıtımı toplantısı: "hangi yıldayız? 2009. sıfırları atın. ne kaldı? 2 ve 9. toplayın bunları. 11, 2 ve9'u yanyana getirin ne oldu? 29. toplayın ikisini. 40. bu sene mhp'nin kaçıncı yılı? 40. bu tesadüf olamaz."
devamını gör...
ben bu adamın "monotonluğuna"hayranım ancak muhalefette kalmak yakışıyor.solunum cihazına bağlı kalan akciğer hastası gibi "siyasi yaşamını idame cihazı olan müzmin muhalefete bağlı yaşamalı.mevla uzun ömürler versinde bu tiyatro sürsün...
devamını gör...
mhp'nin başkanı olup

zamanında rahmetli alparslan türkeş ve muhsin yazıcıoğlu'na çay servisi yapmış

mütevazi!!! insan
devamını gör...
bekardır hiç evlenmemiştir osmaniyenin bahçe ilçesindendir soyadıda ordan gelir
bu yüzden eskiler pek sevmez bu aralar yeni evine taşınmış eskisi tandoğandaydı okula gidip gelirken geçerdik yanından e artık binanın önündeki polis klubesini kaldırırlar
devamını gör...
29 mart seçim mitinglerinde kağıttan okumayı bırakması sonucu sesi kısılan ve haykırışlarına 10 saniyeden fazla tahammül edemediğim, bu bağlamda hard rock la ilgilenebileceğini düşündüğüm siyasetçi.

insan neyi savunursa bir zaman sonra ona mı benziyor ne ?
devamını gör...
partisinden milletvekillerinin bedelli askerlik ile ilgili yasa teklifini geri çektirmiş kişi. madem bu kadar hassas askerliği ne zaman nerde yaptığı merak edilen kişi.
devamını gör...
o adam bireyler biliyor bu sıralar demokrat ayağına yatıyor uzlasıcı oldu kendisi ecevit koalisyonundan sonra
devamını gör...
acil olarak ses tellerine baktırmalı...ya da vichs tablet kullanmalı
devamını gör...
özellikle ülkü ocaklarını bir düzene sokmasıyla takdirimi kazanan efendi, namuslu, onurlu lider.
devamını gör...
türkçüler tarafından türk milliyetçilerinin önüne set çekmek için mhp'nin başına getirildiği tezi ortaya atılan genel başkan.

bu kadar potansiyel gücü olan bir hareketi böylesine bilediğini görünce aynı teze katılmamak mümkün değil.
devamını gör...
haykırdığında aklımıza bozkurt uluması değil kurttan bozma başka bir varlığın sesini duyduğumuz, avukat baykal'ın müttefiki.
devamını gör...
koray aydın tarafından 5 kere seçildiği için tekrar mhp başkanlığına aday olamayacağı iddia edilen parti başkanı. kendisi de bu iddiayı yalanlamamış, bunları basın önünde değil kurultayda görüşelim demiştir.
devamını gör...
istifalarıyla ünlüdür.

devleti koalisyonla yönetirken genel seçime gitmiş, barajın altına düşmüştür. ardından genel başkanlıktan istifa etmiş tekrar dönüşmtür.
başarısız bir siyaset adamıdır.
devamını gör...
bugün yine grup konuşmasında eline tutuşturulmuş olan metni pür dikkat okuyan siyasetçidir. yerine başkası da okuyabilir o metinleri ama o kimseye yük olmak istemediğinden olsa gerek kendi göbeğini kendisi kesiyor. hiç bir olağanüstü hareketi olmayan düz siyasetçidir. sadece halka ip atarken biraz ezber dışına çıktı, ama hepsi oydu.
devamını gör...
"düz siyasetçi" olmaması için konuşurken çeşitli atraksiyonlar yapması gereken siyasetçi , tabi erdoğan ya da baykal gibi bu işin kurt'larından değil, onlara göre yeni sayılır bahçeli...ne biliyim, konuşma sırasında "lan,lun,ulan" kelimlerini daha sık kullanmalı mesela, bu onun halka ne kadar yakın olduğunu gösterecektir...ya da her kelimede "inşallah, maşallah, mazallah, hamdullah -hamdullah ne lan ?- " gibi kelimeler kullanıp ne kadar dindar bir siyasetçi olduğunu da göstermeli, mesela tayyip erdoğan ve rahmetli ecevit çok yapardı bu işi...kısacası uzun cümleler kurmayı bırakmalı bahçeli, malum her seçmenin seviyesi aynı değil, söylenenleri algılıyamayanlar da çıkabiliyor, ya da el kol hareketi yapmalı sık sık, o da olmadı kürsüde takla atmalı...
devamını gör...
üç lü koalisyon zamanında ecevit'in çantasını taşıyan adam izlenimi vermiş, eline geçen tek başına iktidar olma şansını kaybetmiş siyasi parti lideridir. bir basın toplantısında ecevit'in konuşmasından sonra bahçeli'ye de fikri sorulmuş; bahçeli cevaben " sayın başbakan söylenecekleri söylemiştir. ekleyeceğim yok" diyerek, kişiliğini o anda kanıtlamıştır aynı zamanda.
devamını gör...
mhp'yi pasifize etme görevini başarıyla icra eden siyasetçi. beğenerek izliyoruz.
devamını gör...
son günlerde koltuğu koray aydın tarafından sallanan mhp lideri.türkiye'nin kaldırabileceği türden bir lider değil kendisi, aksiyon lazım bize aksiyon...vurdu kırdı , bağırış, çağırış lazım biraz...bak urganı aşağı salladığın an nasıl yükseldi oylar...anladın ? anladın sen onu.
devamını gör...
muhteşem üçlüden biridir, seçimlerden önce "karanlık odalar" "ispatlamazsan şerefsizsin" "ispatlayamazsan şerefsizsin" "eşşekten düşmeler" "attan düşmeler" "yavru muhalefetler" muhabbetlerinin bir şekilde bir tarafında durmuş, çeşitli eylem ve söylemlerle bu seviyesizliğin içinde bulunmuş olan "düz siyasetçidir." sinirlendiğinde yüzüne bakılmaz, hitap ettiği kitleyi çabuk galeyana getirir sonucunu düşünmeden. daha önce de işaret ettiğimiz gibi kafasında ne konuşacağını tasarlayamaz. sadece "ispatlayamazsan şerefsizsin" derken kafasını kağıttan kaldırmaktadır, o anda zaten nasıl bir haleti ruhiyeye sahip olduğunu çok açık bir şekilde ortaya koymaktadır. ecevit'in yanında el bağlayışını çok iyi hatırlıyor bu millet. al birini çal ötekisine sınıfının ötekisidir.

(bkz: muhteşem üçlü)
devamını gör...
80 öncesi mhp'lilerin neredeyse tamamının partiden istifa etmesine sebep olmuş,hitabet yeteneği sıfır,yöneticilik vasfı sıfır mhp lideri...

100 tane oyum olsa birini devlet bahçeli'ye vermem...
hem nerden çıktı bu adam yahu???
devamını gör...
siyaset dünyasının tanınan isimlerinden kel gözlüksüz adam
devamını gör...
milliyetçilik, her ulusun damarlarında az veya çok bulunan mefhum. sosyal şartlara göre de şekillenen bir kavram. devlet bahçeli, bu organizma içinde türk politiğinin milliyetçi kesimini ifade eden siyasi partinin, alparslan türkeş sonrası lideri.

kısa bir hafıza yoklaması yapmak gerekirse; 1999'daki dsp, anavatan koalisyonu ve terörist elebaşısı öcalan'ın yakalanmasına kadar ülke gündemini ve politiğini yönlendiren başta medya arkasından sosyal demokrat sol, sosyalist sol ve islami düşüncenin ülkenin idrak merkezlerinde hakim olmasından esamesi okunmayan bir parti ve lideri olarak görünmekteydi.

gelgelelim, özellikle terörist başının yakalanması partinin %17,98 oy almasında çok etkili olmuştur. öyleki aynı yıl %8.71 oy alan chp'nin oylarının bir kısmını mhp'ye kaptırdığı açıkça görülmektedir. koalisyon hükümetinin ikinci partisi 2001 deki krize kadar pek suya sabuna dokunmayan bir çizgi de ilerlemiş, koray aydın gibi birkaç ismin yüce divanda yargılanmasının ve ceza almamasının dışında arkasında kötü bir iz bırakmamıştır. onun dışında dönemin cumhurbaşkanı, ahmet necdet sezer ile anlaşamadıkları da aşikardır.

2001 yılındaki krizde ise 1983'te tekrar demokrasiye yurtta siyaset yapan partiler arasında en az sorumluluk parti mhp'dir. kaldı ki bankacılık gibi bir sektörde yaşanan krizin temellerine bakıldığında rahmetli özal'ın son dönemi ve 1994'teki çiller-erbakan koalisyonunun ekonomi politiğinin etkileri görülmektedir.

ardından gelen 2002 genel seçim sonuçlarında %8.35 oy alan parti ve bahçeli, istifa etmiş velakin siyasetin saltanatımsı görüntü de olduğu ülkemizde bir süre sonra geri dönmüştür. az önceki eleştiriden ziyade bunun mhp'nin geleceği için ne kadar önemli olduğunu daha sonra idrak edebildik. çünkü arkasından gelebilecek isimlere bakıldığında son derece yetersiz kaldıklarını görmekteyiz. koray aydın mı, prof. ümit özdağ mı, ya da... halk, 2002 seçimleri sonunda dsp, anap ve mhp'yi meclis iradesinin dışına attı mhp'nin burada öenmli tek beceriksizliği teröristbaşını asamayışı oldu. yalnız unutulmaması gerekn bir etkende cem uzan ve genç parti gerçeğidir. milliyetçi söylemleri ve kusursuz seçim manevraları ile %7.25 oy alan gp, uzman değerlendirmelerine göre mhp'nin ciddi oyunu kapmıştır.

son genel seçimlerde ise bahçeli, adı ne karanlık işlerle anılan isimleri, ne de uygunsuz gördüğü teşkilat yapılanmalarına izin vererek parti tabanını kızdırmış olsa da mhp'nin uç görünümünü, mafya-vari isimlerle olan bağını kesmek konusunda acımasız tavrıyla merkez sağ parti daha da önemlisi kalıcı merkez sağ parti olmak konusunda ciddi ve olumlu adımları ile sağ ve sol görüşten ciddi olumlu görüşler almıştır. cumhurbaşkanlığı ve türban konusundaki tavrı hükümet partisinden daha istikrarlı olduğu konusunda su götürmezdir.

öbür taraftan mecliste resmen bölücü örgütün siyasi organı pozisyonundaki dtp ile diyaloğu da parti tabanı ve ona gönül veren diğer seçmenler için kırıcı olmuştur. sokaktan çekmek istediği parti tabanı doğal olarak buna büyük tepki gösterirken, açıklamasız kalan bu politik açılımlar ister istemez cevap beklemektedir.

son olarak bahçeli ve dolayısıyla mhp, rahmetli türkeş'in ardından türk miliyetçiliği adına son derece önemli kararlar ile sözde potansiyel katil kişilerin meydana getirdiği, ırkçılık düzleminde hareket eden siyasi oluşum görünümünden sıyrılmış, kitlelerin güvenebileceği milli menfaatler üzerine hareket eden parti görünümünü kazanmıştır.
devamını gör...
2009 yilinin mhp icin bir ugur getirecegine ve bunun partilerinin 40. yilinda olacagina inanmis bir lider. müthis matematik kurgusu ile formülleri yanyana koyuo. 2009 yilinin nasil da kendilerinin zaferine dalalet ettigini bulmus, bunu bir konusmasinda partililerle paylasmistir :
2009 un ortasindaki 2 tane 0 i at. geri ye ne kalir ? 29
2nin yanindaki 0 i at. 9 un yanindaki 0 i at. geriye kalanlari topla : 11
29 + 11 = 40 bu a mhp nin 40. kurulus yildönümüne isaret eder.
devamını gör...
abdullah öcalan'ın yakalandığı dönemde, idam cezasını kaldırarak adı geçen şahsı kurtaran, daha sonra ise meydanlarda gıcık sesi ile "asamıyorsan aha ip" diye urgan sallayarak beni, şener şen'in tiplemelerinden bile daha çok güldüren sözde parti lideri.
devamını gör...
partisini ve her daim derin güçlerin iştahını kabartıp,kışkırtılmak için hazır kıta muamelesi çekilen gençlik örgütlerini,legal ve merkez siyasetin sınırları içinde tutmayı başarmış ve bu yüzden ülkeye büyük hizmeti geçmiş genel başkan.kızıl elmacıların,ergenekon aktörlerinin,darbecilerin,gizli ve açık faşistlerin boy hedefi.partisinin oy oranı,kurucusunun ve doğal liderinin sağlığında aldığı oy oranlarının çok üstünde.daima beyefendi,daima saygın.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar