en kolay peşkeş çekme yoludur. devletin yandaş tarafından haraca bağlanmasıdır. hükümet değiştiğinde bu verilen garantileri iptal edecek hatta o yapılan köprü hastane tünel yol gibi şeylerin tamamının devlet bünyesine geçirilmesini sağlayacak hukuka uygun bir yol vardır umarım. zararın neresinden dönülürse kardır bu millet için.
devamını gör...
ıktidar değişince yeni gelen iktidarın yandaşlarına geçirilecek garantilerdir.
devamını gör...
“hukuk iktidarların fahişesidir”

bu milletin hakkını gasp ederek zenginleşen, cebimize el uzatıp semiren, özlük haklarımızı dahi yok sayan bir sistemin kölesiyiz.
ne olacak sanıyorsunuz?
x kişi gelecek ve düzen değişecek mi sanıyorsunuz?

sosyal devlet anlayışı hakim olmadıkça hiçbir siyasi fantezi vatandaşa derman olmayacaktır.

her iktidar kendi zenginini yaratacak, vatanın tüm zenginlikleri, vatandaşın sömürge paydaları bu zenginler tarafından işletilmeye devam edilecektir.

buraya bir yığın bkz. verip söylemlerimi destekleyebilirim ama o zaman birileri çıkıp islamiyet elden gidiyeaah diye feveran edebilir. zira üzerinden siyaset yapmaya utanmadıkları en önemli titr islam titridir.
devamını gör...
birilerini kalkındıran ötekini yoksullaştıran garantilerdir. şimdi adı adalet, yarın demokrasi olur sonraki gün güzellik olur. islamdan bahseder, barıştan ve refahtan. fonda soyulan ve gasp edilenlerin adını hiç bilmeyiz ama.
devamını gör...
kur farkı yüzünden devleti daha da zora sokan garantilerdir.

cumhurbaşkanı kim seçilirse seçilsin kur artışı yüzünden yeniden anlaşma yoluna gidilerek devletin ve milletin üzerindeki yük azaltılmalıdır. türk lirası ile anlaşma veya garantilerde indirim yapılması lazım. inşallah bunu düşünen birileri olur.
devamını gör...
akpnin icat ettiği sömürü düzeni. ülkenin başka bir ucunda yaşayıp belki hiç geçmeyeceği yola köprüye para ödettirilen insanlarız. iki cihanda yüzünüz gülmesin haramzadeler...
devamını gör...
iddia edildiği gibi 115 milyar dolar değildir.

söz konusu rakam kamu özel işbirliği ile bir kısmı yapılmış, bir kısmı yapım aşamasında olan 198 proje için geçerli olan sözleşme büyüklüğüdür.
bunların çoğunluğu da dev proje değildir.

kar-zarar kısmına girmiyorum.
bu projeler hakkındaki çarpıtmanın bini bir para.
boşa kürek çekmeyelim.

ama mukayese olması açısından bir ayrıntı ekleyelim;
3. havalimanı projesinde devletin elde edeceği toplam kira geliri 35.5 milyar dolar.
diğer projeleri isteyen bulur.

buradan
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar