dhadkannfak

hoşbulduk cümleten. bu nick rahmetli (pakistanlı) nusrat fateh ali khan (nfak) ve onun en sevdiğim icralarından biri olan dulhe ka sehra (dhadkan) isimli şarkısının bileşimidir. kendisini çok sevdiğimden adını da yakınımda tutup anımsatmayı istedim.
omayra talep etmiş, memnuniyetle şarkının linkini vereyim hemen.
şarkısı bir hint filminde kullanıldığından klip de o filmdendir. klipde üstad yani nfak yoktur, pek çok hint filminde olduğu gibi abartılı hareketlerle söylüyormuş gibi yapan ak sakallı kendisi değildir :)
şarkının adı yürek sızısı'dır. sözleri, evlenmek üzere olan kızından ayrılacak olan babanın üzüntüsünü ve kızına sevgisini, öğütlerini içerir.

http://tinyurl.com/k5xkot8
devamını gör...
entryleri ilgimi çekmedi değil. hatta sırf bu tanımı yazmak için online oldum dersem yalan olur. * aslında bi bakıp çıkacaktım. not ettim kenara.
devamını gör...
sözlükte son zamanlar da rastladığım en güçlü kalemlerden bir tanesi. cümleleri akıcı , vurgu yapmak istediği yerleri çok özenli belirliyor ve noktalama işaretlerine son derece duyarlı. sözlükte daha fazla yazması temennisiyle.

hoşgelmiştir..
devamını gör...
hakkında girilen 10 tanımın yarısı bana ait olan yazardır... beni yanıltmadığı icin kendisine tesekkur ediyorum. kalite boyle bir sey.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar