diktatör bozuntusu

kemal kılıçdaroğlu'nun rte tanımlaması.

ulusalcıların ve türevlerinin ortak hissiyatı aslında. siyasi yenilmişliklerini ve ezikliklerini hakaretle dışa vurarak içlerini geçici olarak soğutmadan başka bir amaca hizmet etmiyor. hakaretin siyasi estetikten ve üsluptan uzaklığı bir yana, asıl hedef doksan yıllık kemalist ideolojiyle hesaplaşmasını rte üzerinden yürüten millettir.
devamını gör...

adalet bakanı bekir bozdağ, chp genel başkanı kemal kılıçdaroğlu'nun, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan için kullandığı 'diktatör bozuntusu' sözlerine tepki gösterdi. bozdağ, "sayın kılıçdaroğlu, kendi seviyesizliğini, edep, terbiye ve ahlaktan yoksunluğunu bu açıklaması ile bir kez daha ortaya koymuştur. bu açıklamaları şiddetle ve nefretle kınıyorum. böylesi siyasete lanet olsun diyorum." dedi.


http://www.haberler.com/boz...
devamını gör...
söyleyen kişinin yargılanıp bir it gibi içeri tıkılması gerekiyor normalde. inşallah o da olur bir gün. adamım diye ortalarda dolanan itleri bir bir içe tıkarlar.
devamını gör...
bir daha seçim olursa oylarını arttıracak bir siyasi lidere diktatör demenin akıl mantıkla izahı yok. kaldı ki söyleyen kişi ülkede diktatörlüğün, totaliterizmin, otoritenin ve hatta faşizmin tüm örneklerini sergilemiş bir siyasi gelenekten gelmişse... ne hafızasızız, ne de tarih konusunda bilgisiz.devamını gör...
bozuntuysa atalım çöpe gitsin onun yedek parçası da yoktur şimdi 5000 km bakımı çoktan doldu.
edit: aa ben de arabadan bahsediyorlar sanmıştım yahu bir karışıklık olmuş.
devamını gör...
terbiyesizce bir ifade.
siyasi düzlemde hem hakaret hem itham barındırıyor.
modern diktatörlerin demokrasiyi kalkan gibi kullanmasına nazire yapıyor aklınca kılıçdaroğlu fakat dikta rejiminin mutlak hakimiyet alanı bulduğu politik koşullarda ezeli rakip olan bir muhalefet partisinin hemen hemen her konuda rahatça eleştiride bulunması mümkün değildir.
bunu bilmiyor mu kk? bal gibi biliyor.
amacı ne olabilir? ya kışkırtarak muhatabının çirkinleşmesini sağlamak ya da rakipsiz çıktığı ringde boşluğu yumruklayarak kazandığı parti içi zaferinin ezikliğini unutturmak. ikisi de yakışır...
devamını gör...
genel siyasi düzlemde amaçsızlığını, lokalde ise karşıt tavrının perçinlenmesi manasına gelen dayanak noktası olark kala kala sadece elinde "karşıt duruş" kaldığını gösterir ifade.
yahu bu kadar düşkünlük taşıyan, politika, söylem ve gündem belirleme gibi yeteneklerden yoksun bir muhalefeti hak etmek için ne yaptık?
devamını gör...
bozuntu bir de, diktatör bile değil o kadar yani.

aslında yanlış bir ifade olmuş, gerçekten zorba olarak nitelendirecekse diktatörün hası filan demeliydi. bozuntu deyince 'olmamış diktatör, beceriksiz diktatör' gibi manalar çıkıyor ki bunlar da kılıçdaroğlu'nun meram anlatmadaki yetersizliğini kanıtlıyor.
ya da muhatabının gerçekte diktatör olmadığını bildiğinden bilinçaltı ona bu oyunu oynuyor.
devamını gör...
bence çok akıllıca ve zamanında edilmiş bir laf kemal kılıçdaroğlu açısından düşünüldüğünde. muharrem ince daha dün kendisine diktatör dedi. kimse konuşuyor mu yada bu söz kadar konuşuluyor mu? hayır adamlar gündemi değiştirdiler. 2002den bu yana kaybettikleri seçim sayısını ben bilmiyorum son 2 yılda yerel, cb(3 partiye oldukları halde), genel ve genel olmak üzere 4 seçim kaybetmişler. toplam sayısını bilen yazar ve türkiye'nin ana muhalefetinde kk haricinde başkanlığa aday olabilecek adam yok. ne kadar chp'li tanıyorsam hepsi kk ile olmaz diyor ama chp'nin üst aklı veya derinleri diyeyim kk yerine kimseyi geçirmeyi düşünmüyor. e bütün bunlar medyada tartışılacakken adam bir laf etti herkes mal bulmuş mağribi gibi üstüne atladı. neyse 14 senede reis'ten birşeyler kapmış kk!
devamını gör...
bir siyasinin diğerine, diğer siyasinin diğerine veryansın ettiği terimdir. elbette fatih terim bu duruma şiddetle üzülmektedir. o da ayrı bir konudur.
devamını gör...
bu terkibi kılıçdaroğlu ilk defa kongrede kullanmadı, daha önce de kullandı. ancak kongrede kullanması olay oldu. neden bilmiyorum bir kıyamet koptu. daha ağırlarını da hem kılıçdaroğlu hem bahçeli hem başka siyasiler kullandı, üzerinde bu kadar durulmadı. keza erdoğan da rakiplerine karşı sert üsluba sahip.

bence meselede eleştirilmesi gereken kk'nın nahoş, hakaretvari konuşmasından öte chp'nin kurumsal nezaketsizliği.

öncelikle kongreler parti grup toplantıları veya basın demeçleri değil. gündem, iç gündemden oluşur. böyle polemikler pek olmaz.

muhaliflerin aday olmaktan el çektirildiği, genel başkanlığı pekiştirmek için tüm delegasyonun yenilendiği bir kongrede dikkatleri kendisinden başka yöne çekmekte kılıçdaroğlu mahir oldu. bunu kasti mi yaptı bilmiyorum ama dikkatleri kendi üzerinden dağıtmayı başardı.

kongreyi izlemesi için ak parti'den bir grubu da kabul ediyorsunuz. ne güzel, nezaket dolu bir davranış. sonra onların hazır bulunduğu toplantıda böyle bir şeye tevessül ediyorsunuz. kk bu ifadeleri kullanmasaydı, ak parti heyeti güzel güzel kongreyi izlemiş olacak, sonra yeniden genel başkan seçilen kk'yı başbakan ve cumhurbaşkanı tebrik edecekti.

kk ilk çıktığında sakin güç olarak tanımlanıyordu. gandi deniliyordu. sonra kendisini kaptırdı, sıcak siyasetin coşkunluğuyla tüm konuşmalarında gerginlik, kin, nefret salgılar oldu. önceden siyasi üslubu sükunet, mülayemet ve serinkanlılık üzerine kurulu kılıçdaroğlu siyasetin zembereğinde yozlaştı. yazık oldu.
devamını gör...
eğer diktatör olsaydı kk nun ve birçok kişinin şuan akıbeti bilinmezdi. bu tarz niteleme genel başkanlık koltuğunda oturan bir yönetciye yakışmıyor. muhalefet partileri içinde bu konuda en iyi davranış db nindir. sd ın saraya yürürüz sarayın polisi askeri vs diye atıflarıda cb na değil tc devletinedir. bu nedenle bu söylemler atıflar şahsa yönelik değil devlete yöneliktir herkes haddini bilsin burası türkiye cumhuriyeti sen diktatör diye kimi kime şikayet ediyosun onu söyle önce ? halka şikayet ediyosan halk zaten onu seçmiş olay bitmiştir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar