diktatörlerin ortak özellikleri

hitabetleri iyidir; analitik düşünmekten yoksun kitleleri peşlerinden sürüklemelerinin temel nedeni de budur.

hitabetlerini beden dilini kullanarak desteklerler. fakat bunu cılkını çıkararak yapmaları ilginçtir.bir örnek için;bağırarak konuşurlar. öyleki ses telleri ne zaman atacak diye beklenir.

militarizm başlıca başlıca besin kaynaklarıdır.

hayvan sever olduklarını içlerinde faşist bir canavar besleyerek ispatlarlar.

soykırım yapmak en büyük hobileridir.


devamını gör...
1923 - 1960 yılları arasında türk milletinin bizzat yaşadıkları olayların toplamıdır. mesela mussolini, hitler, stalin, mao ne yaptıysa aynısını bu millet yaşamıştır. bundan dolayı da zaten o dönemleri bilenler ve onların evlatları bu diktatörlerin bu ülkeye neler yaptığını unutmayarak bir daha fırsat vermeyeceklerdir. en büyük ortak özellikleri ise kendilerine ait olmayan sözler ve destanlar ile beyin yıkamalarıdır.
devamını gör...
yönettikleri ülkelerde bo odom doktorororor diye ağzını yaya yaya dolaşacak adamın bulunmaması. güven özveri tecrübe ister çünkü. bir diktatörün ülkesinde anasına bacısına kızına eşine şahsına ağız dolusu küfretmek pek mümkün değildir. ülkenin en büyük yavşağı diye başlık açılan bir sitede, altına eheheh malum kişi eheheh silivri soğuktur meheheh diye espiri yapan malları muhtemelen kazığa oturtur bir diktatör. ben olsam öyle yapardım.
devamını gör...
yargıyı kendi kontrolleri altına alarak, ideolojileri ve çıkarlarına karşı gördüğü herkesi demoklesin kılıcı ile korkutmalarıdır. bazen de başlarını almasıdır.

nazi rejimi'nin binlerce muhalifi idama yollayan ünlü halk mahkemesi'nin
başyargıcı roland freisler, göreve gelmesinin hemen ardından hitler'e yazdığı bir mektupta, "führer'im; halk mahkemeleri bundan böyle bir karar verirken, o karara konu olan olayı siz değerlendiriyor olsaydınız, nasıl karar vereceğinize inanıyorsa, o yönde bir karar vermeye çalışacaktır" demiştir.

1000 yıl önce böyleydi, 100 yıl önce de düzen bu şekilde yürüyordu. bugün de tıpatıp aynı sistem devam etmektedir.
devamını gör...
kendine tapması. bu yüzden kendi yaptığı herşey muhteşem, beğenmeyenler tükaka. iktidar öyle bir duygu ki insanı şımartıp kendine taptırabilir. ve bir insanı bitiren en büyük gaflet de kibirdir ki tarihte bütün diktatörler kahrolmuştur bundan dolayı.
devamını gör...
çocukluklarında sorunlar yaşamış olmaları. ya horlanmış, ya dışlanmış ya da bir şekilde toplumun dışına itilmiş olmaları. sırf bu yüzden tebaalarına acı çektirmekten keyif alıyor olabilirler. kendi çektikleri acıların intikamını alıyor olabilirler. gerçekten bu ağır bir rahatsızlık.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar