adana'da bir tiyatro sanatçısı dilenci kılığına girerek sosyal deney yaptı. sanatçı yarım saat içinde 60 lira para topladı. topladığı paraları tekrar sahiplerine geri veren sanatçı şunları söyledi;

"dilencilik artık bir meslek haline geldi. dilencilik yaparak insanların duygularını sömürenler tiyatro içinde tiyatro oynuyorlar"

haber
devamını gör...
dilenci kılığında sosyal deney sıkmadı mı artık ya ? tamam anladık dilencilere para vermeyelim.

bu numara o kadar eskidi ki bence para bulamayan sosyal deney ayağına dilenci olup para topluyor. geçen ay bizim komşu da kart borcunu böyle ödedi. tanıyınca "şişş, sosyal deney" deyip savuşturdu.

buna harcadığınız enerjiyi başka şeylere harcayın kaplanlar. sözlük yazarı olup hiçbir şeyi beğenmeyebilirsiniz misal.
devamını gör...
dilencilik işinde para yok. daha sanatsal alanlara kayıyor artık sektör. mesela bizim bir arkadaş gitar çalmayı hiç bilmediği halde , eline gitarı alıp marmaray alt geçidi altında bir saat gitar teline boş boş vurdu 1 saatte 150 tl topladı. sahiplerine de geri vermedi parayı gidip bi iddaa kuponu yaptı, parayı 10 katına çıkardı.
devamını gör...
aylık 16 bin tl. bunun bir de cuma çıkışı var. insanın aklına girecek kadar para. ancak hala asgari ücretliler (2300 maaşı olanlar) minimum 16b alana acıyıp para veriyorlar. sanatçıyı tebrik etmek gerekiyor. güzel ve akılda kalıcı bir performans olmuş.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar