dimes

üretimde kaliteyi temel ilke edinen ve gelir düzeyi düşük insanların alım gücünü de hesaba katarak fiyatlarını normal seviyelerde tutan meyve suyu firması.
devamını gör...
tokat'ta bulunan fabrikalarına bir gezi düzenlemiştik. diğer fabrika gezilerimize baktığımızda, dimes'in bizimle ilgilenen yöneticileri hayli ilgisizdi. soru sormamıza zaman ayırmamışken, gezi esnasındaki sorulara da tam olarak cevap vermemeleri tuhaftır. geziden sonra gönderdiğimiz mailler neticesinde özür dilemiş olsalar da, oluşturdukları kötü izlenimi düzeltemediler nazarımızda.
gezimize şarap üretim bölümüyle başlamıştık. bu firma da faaliyetine şarap üretimiyle başlamış, diren şarapları. daha sonra da meyve suyu üretimine geçmişler.
evet, yerli bir firmadır.
devamını gör...
yerli bir gıda firması. meyvesuyu kutularının arkasında yazılı olanları aynen aktarıyorum;
"soframıza koymayacağımız meyveyi işlemeyiz
dimes her yıl düzenli olarak 200.000 adet meyve fidanı yetiştiriyor. sizlere en iyisini sunmak için, türkiye nin meyvelerini özenle seçiyor.
dimes, topladığı meyveleri kendi araçlarıyla özenle fabrikalara taşıyor. 50 yıllık deneyimiyle meyveleri işliyor ve meyve suyunu hiçbir koruyucu katkı maddesi kullanmadan sofranıza getiriyor. asitliği düzenlemek için sitrik asit (e330) yerine limon suyu kullanıyor.
dimes meyve suyu, açılmamış ambalajında son kullanma tarihine kadar ilk günkü tazeliğini korur. kapağı açıldıktan sonra buzdolabında saklanmalı ve 2 gün içerisinde tüketilmelidir.
fidan dikiminden, meyve suyunun sizlere ulaştırılmasına kadar olan tüm süreçler insana ve doğaya saygı ilkesiyle dimes güvencesindedir."
tüketicilerle direkt temas kurma amacıyla yazdıkları bu yazı bana halkla ilişkilere ne kadar önem verdiklerini gösterdi. en azından adamlar, rakipleri hakkında *asılsız dedikodular çıkartmıyor ve kendilerinin de nasıl bir politika sergilediğini bu şekilde gözler önüne seriyorlar. yazdıklarının doğru veya yanlış olmasını düşünmeden, bu yazdıklarından ötürü kendilerini tebrik ediyor ve tüketiciye verdikleri değeri gördüğümden ötürü meyve suyu alırken tercih edeceğim markalarda bu yerli firmayı en üste çıkarıyorum.
devamını gör...
tokatın en büyük markasıdır , sahibi diren ailesidir. dinin inançları malumdur.ancak çok kötü isanlar olduklarını zannetmiyorum.
tokat cezaevinin yanındaki yüzlerce dönümlük vişne bahçesinin sahibi olan dimes diğer bahçelerinden sıra gelmediği için bu bahçedeki mahsulu toplamaz , her sene civar çevre köylünün toplaması için anonslar yapar.
kendi arazilarinde kendi diktikleri vişneleri bedava halka dağıtırlar bir nevi .
devamını gör...
bim'de satılan meyve sularının üzerinde dimes yazmasa da yan ürünü olarak satılan meyve suları vardır.

üzerini okuduğunuzda dimeste üretiliği yazmaktadır.

bim'le dimes arasında bir bağ var.
devamını gör...
iş bu şerbeti sadeli sodayla birleitirdiğinizde ortaya daha enfes bir lezzet çıkmaktadır.çok şekerli geldiği için biraz suyşa açıyoruz bu lezzeti.hem de bereketleniyor.
dimes le ilgili olarak: sahipleri alevidir.durun mezhepçilik yapmıhttp://yorum.keşke herkes dimes gibi başkalarına saygılı olsa.çalışanlarının ibadet haklarıyla ilgili her türlü kolaylığı sağlayan ve dini hassasiyete sahip birçok şirkete göre hakkı hukuku daha fazla gözeten bir firma.
tokat merkezliler. izmir kemalpaşa da boynuzun kulağı geçtiğini göriyoruz. hı ayrıca o şefteli nektarında kullanılan şeftalileri görseydiniz
tüketmezdiniz heralde.aynı durum dier sair meyve konsantreleri için de geçerli.hı sağlığa zararlı mı hijyenik mi değil derseniz. tabi ki hayır.bilakis o kadar organik ki..
devamını gör...
bi ara boykot listesinde gördüğüm marka...

heyecanlı heyecanlı bi ortamda bundan bahsediyordum, "arkadaşlar bu dimes de boykot listesindeymiş, sahibi yahudilere destek veren birisiymiş" demiştim de, orda bulunan tokatlı bi arkadaş "hadi lan, sahibi bizim akrabamız, kırk yıldır tanırım, yahudilerle alakası olmayan birisi o, sallama demişti" bende "tamam" demiştim....
devamını gör...
bir meyve suyu markası.

internet sitesinde yazdığına göre türkiye'nin ilk meyve suyu üreticisiymiş. tokat ve izmir olmak üzere iki şehrimizde fabrikası var. 93 ülkeye ihracat yapmaktaymış.

kendilerini tallinn'de bir süpermarketin meyve suyu reyonunda üzerinde kocaman made in turkey yazısıyla görünce yüzümde güzel bir tebessüm oluşturmuştur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar