din bu

tanrı ve kuran, hz. muhammed, islamda toplum ve laiklik ve tabu can çekişiyor isimleriyle beraber 4 cilttir. üslubu dini sorgulayıp inancını kaybetmiş birinin üslubundan çok dinden nefret eden birinin üslubudur.
devamını gör...
turan dursun kitabı. iki kısımdır.

özgürlüğe ve daha güzel bir dünyaya anahtar olarak lanse edilen çalışma, bir zamanlar din kurumlarının içinde olan, daha sonra tam karşı safa katılan bir düşünce adamının elinden çıkmıştır.

katılalım ya da katılmayalım, doğrularımızın analitikleşmesi adına saygı ile yaklaşarak okumalı, bilmeli ve yanlışlayabilmeliyiz.
devamını gör...
turan dursun un mevzu hadisler üzerinden islam ı vurmaya çalıştığı kıytırık bir ateizm üçlemesi. turan dursun ilahiyatçı olduğu için uyanıklık yapıp bektaşi mantığıyla ayetleri de birbirine kırdırmaya çalışmış ama okuduğum kadarıyla pek bir şey olmamış. avrupadaki ateistlerin din karşıtı kitaplarıyla karşılaştırınca turan dursun un kitapları güliverin masalları gibi kalıyor.
devamını gör...
turan dursun'un 3 cilt halinde yayımlanan eseri. hani dindar kişiler, ya bir kuranı oku göreceksin falan derler ya, benden size tavsiye,okumayın bunu... kafanız rahat olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar