milletin diniyle diyanetiyle dalga geçip sonra susmalarını beklemek akıl karı değildir. akıllı adam yapmaz.. beklentin karşılanmayınca da "dinci tipler şok şaldırgan yaaauu". müslümanlar hep böyle vur ensesine al ağzından ekmeğini tipler olsun mu isteniyor. o zaman biraz avuç yalamak zorunda kalacaklar bu beklentide olanlar. saldırgan bir üsluba karşı da şefkat beklemesinler. insana insan gibi muamele yapılır.

gelip insanların sinir uçlarına dokunup tepkisizlik bekleyen afedersiniz ahmaktır. bu tanım cevap niteliği taşımıyor.
devamını gör...
sözlükteki dini hassasiyeti olan yazarları tahrik etmektedir. sürekli dine ve ehli sünnet itikadına saldıran bu şahıslar kendilerine delil getirildiğinde de kabul etmezler. başkalarını aklını kiraya vermekle suçlarlarken, kendilerinin akıllarını kullandığını iddia ederler. halbuki onların tabi olduğu kişiler de tahrifatçılardır, bilgilerini onların neşriyat ve sohbetlerinden alırlar.

bunun bir de dinsiz saldırganlığı vardır ki ona zaten ne diyelim bilemiyoruz. üstteki arkadaş gerekeni söylemiş.
devamını gör...
dinciler şöyle böyle ağlıyor, saldırganlar vs. eyvallah ama şu sözlükte 1 haftadır ağlayan tanımlara denk geldiğim yazarlar muhalifler. saldırganlıktan bahseden insanların asil takılıp diğer insanlara farkli muamele çekmeleri görünmüyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz. herkes kendine casper. şikayet etmeyin, karşıt görüşleri takmayın. ne siz onun, ne o sizin fikrini değiştirebilir. bunları anlayabilseniz şu sözlükte hır gür çıkmaz.
devamını gör...
"insinin dini digirliri ili dilgi giçiyirliirr"

sen milletin her şeyine küfret, hakaret et, sonra rerere rörörö. yok ya.
devamını gör...
kendimi ne dinci, ne de dinsiz bir tip olarak görüyorum. başlığı açan yazarın ironi yapmaya çalıştığını farz ediyorum. eğer düşündüğüm gibi değilse, derin bir nefes alsın ve başlığı tekrar okusun.
devamını gör...
dindar insanlara dinci demenin başka bir saldırganlık örneği olduğunu ön-göremeyen kişi beyanı.
ci-cu eki bir şeyi satan demektir. dinci de din satan anlamına gelir ki, bu ifade olumlu mu olumsuz mu belli değil. yani dini satmak onu tebliğ etmekse iyi bir şey. ama cahilliğine, ahlaksızlığına dini perde yapmaksa irrite edici. yazarın ise ne amaçla söylediği açık. bir kesimi aşağılarken insanların kutsallarını araya katmak nefret göstergesinin açık örneği. yazara bunun için önereceğim kelime, her ne kadar anlamı kaymış olsa da, her kesim için kullanılabilen (bkz: mutaassıp) kelimesidir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar