özgüven kavramına nereden bakıldığı ile alakalıdır. kendine güvenen ama son sözü Allah’ın dediğini bildiği için her cümlesini “allah’ın izniyle” sözüne bağlamak, kendinden çok güvendiğinin olması anlamına gelir. ki bu zannedilen özgüvenden çok daha büyük özgüvendir. *
devamını gör...
düşük gelirli ailelerin çocukları olmaları dolayısıyladır kesinlikle. eğitim durumu arttıkça dindarlık azalıyor, dindarlık artınca da kendiliğinden özgüvensizleşiyorlar.
devamını gör...
yanlış bir tespit. durum öyle olsa bugün moldova nüfusu öz güven patlaması yaşıyor olmalıydı.

bizim arkadaşlar dindarlık ile muhafazakarlığı birbirine karıştırıyor. bizim ülkemiz ekseriyetle dindar değil muhafazakâr bir millettir. ve dindar kesim de genel olarak düşük gelirli değil, çoğunlukla ya esnaf ya memur ya da orta gelirin üzerindedir.

eğitim durumu arttıkçadan kasıt hangi eğitim? şimdi muhafazakâr insanlarda eğitim düzeyi arttıkça evet, dindarlık azalıyor, çünkü aklına daha çok güvendiği için bu sefer de kibir baş gösteriyor. ancak dindarda eğitim düzeyi arttığı zaman dindarlığın hem artışı hem de sağlamlığı ortaya çıkıyor.
devamını gör...
"sayımız 40 olunca kâbe'ye yürüyecek; sayımız 313 olunca da bedir'de kıyam edeceğiz."

yıldızlar gibi birkaç dindarın yaptıklarına bakınca güvenin ve gücün imandan hasıl olduğunu anlamamak en hafif tabiriyle eblehliktir.

henüz 15 inde çanakkale'de destan yazan dindarların neslini ve cesaretini arttır Allahım ve bize dindarlığı sahabe gibi yaşamayı nasip et.. amin!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar