dine aykırı bir şey yazınca eksilenmek

neyin kafasını yaşıyorsunuz acaba
biralı giriler giriyorum diye eksi atıyorlar o zaman biz de dinle ilgili yazdıklarınıza eksi atalım.
çok merak ediyorum bu eksileyenler sarıklı şalvarlı tipler mi?
devamını gör...
katılmadığımız görüşü eksiliyoruz, eksi bunun için var. ee buna da katılmıyoruz basıyoruz eksiyi. bunu dine indirgememek gerek ama dini olunca bir "allah Allah" nidalarıyla eksiliyorum orası ayrı. elimden gelse beş kez eksilerim.
devamını gör...
yazarların tanımları beğenmediği zaman yaptığı eylem. bir önceki entrim de tanım olmadığı için silinmiş. zibilyon tane tanımsız entri varken; ne hikmetse yine bu tür başlıklarda tanım siliniyor. dinle de alakası yok diye mesaj atılıyor. neyse bu sözlükteki son tanımım da bu olsun..
devamını gör...
bak bu bizim müslüman kesime has değil. şimdi ben buraya ateizmin bir tuhaflığını yazsam ona da karşı kesimden eksi gelir. mesela bugün bir başlık vardı; evlenenle ev alana Allah yardım eder başlığı. altına bir girin bakın. bu inanca mensup olmayanlar çökmüşler başlığa. dalga geçenden geçilmiyor. olm ne yapıyorsunuz. bu bizim inancımız. bizim ilah olarak bildiğimiz rızk konusunda bize garanti vermiş, bu kaygı olmasın ben ummadığınız yerden yardım ederim siz benim gösterdiğim yolumda olun yeter demiş. bırak rızk konusundaki hükümleri bilmeyi Allah'ı bilmeyenler böyle saçmalık mı olur diyorlar. diğer dinin üç tanrı inancı var. ilaha oğul yapıştırmışlar bir de. napalım dalga mı geçelim. adamların inancı bu saygı duyacaksın ve yapacaksan adam gibi eleştirini yapacaksın.

veya sözlükte fazla başlık açanlardan biri olarak ben de çok yaşıyorum bunu. her konuda başlık açarım. bir konuda bir başlık açmışım mesela yazar geliyor bu ne işimize yarayacak ki bizim, bize ne bundan diye tanım giriyor.

işte sıkıntı bu. yani insanlarımızda genel bir sıkıntı var. cem yılmaz'ın tespiti çok doğru. hani var ya faruk eczanesi esprisi. biz bilmiyorum demeyi bilmiyoruz. illa ilgilendirse de ilgilendirmese de salça olacağız. tabi bu sıkıntının kaynağı fikirlere saygımız yok veya ne diyor ayette senin dinin sana benim ki bana bunu diyemiyoruz. illa gelip burnumuzu sokmayı vazife biliyoruz.

adam alkol kullanıyor ve buna yönelik başlık açıyor. banane ya. ben içmiyorum hatta haram olduğuna inandığımdan içmiyorum. ve başlığı açan yazar da bunun islama göre haram olduğunu biliyor. e gerisinden banane. o kendi fikirlerine göre yazsın ben de bana göre. ha gerçekten bir karşı görüş ortaya koyabilen varsa çıksın koysun. zaten sözlüklerin amaçlarından biri de bu. ama yok bir şekilde karşı tarafı irrite edeceğiz.
devamını gör...
problem olmayan eksilenmekliklerden biri.

dini yazanın da seküler yazanın da eksilenmesinde bi sakınca yok. bunu inadına, bi yazarı yıldırmak için sürekli yapmadıkça herhangi bi kısıtlamaya tabi değil. "iki bira çaktım" lafı itici geliyordur mesela eksilemiştir, sana da başkasının her şeyi dine dayandırması antipatik gelir sen de onu eksilersin böyle gider bu iş. niye eksiliyorlar ki merakını anlıyorum ama problem etmeye gerek yok. bazen doğruyu yanlış bi üslupla söylemekten dolayı da eksi verilebilir. yazım hatasına kıl oluyordur adam verir. sana göre çok duygusal olan ona göre bomboş ucuz bi romantizmdir verir. verir yani takılmamak lazım.
devamını gör...
destuur ey yazar arkadaşım. burası gayet demokratik ve laik bir sözlük. hiç kimse herkeşin oyuna karışamaz. ben o şekil oy veririm , öbürü başka şekil verir. ben artılarım , diğeri mesaj atar , öbürü yuhlar falan diye uzar gider bu iş.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar