neredeyse bütün orta halli anadolulu akp seçmeni bu gruba girmektedir. ben etrafımda bir çok aile tanıyorum. evde çocuğuna bisey öğretemediği için abilere, ablalara ve dershanelere gönderdiler. hizmet bu çocukların bir çoğuna da sahip çıktı ve çoğu ile ilgilendi. ailelerin rüyalarında göremeyeceği okulları kazanmalarına vesile oldular.

geçen yıl ki başbakan erdoğanın çocuklarınızu bunlara göndermeyin demesinden sonra kimi aileler bıraktırdılar çocuklarını. fakat baktılar ki çocuklar sokaklarda daha kötü hale gelmekteler ve kazandıkları güzel hasletleri de kaybetmekteler. bunun üzerine bir çok aile gene çocuğunu göndermeye başladı.

akp hükümet'i kendi dindar neslini yetiştirmek için zorla imam hatiplere kayıt yaptılar. sallama bir eğitim olduğunu gören bir çok aile buralara göndermekten pişman. almayı düşünüyorlar evlatlarını bu okullardan.

akp bu konuda cemaate alternatif olmak için çok uğraşıyor belki fakat yapamayacağı da bal gibi ortada!!!
devamını gör...
fem dersanelerini iyi eğitim veriyor sandığı için çocuğunu gönderen chpl mhp li vs. den bir farkı olmayan kişidir. çocuk başka bir dersaneye de gitse zaten aynı puanı alabilcek potansiyelde oluyor genelde. ayrıca zaten başarılı ve çalışkan çocukları okullardan toplayıp yalvar yakar ücretsiz dersane imkanı sunup bak biz kazandırdık diyorlar. normal dersanelerden bir farkı yok yani. ama iyi göz boyuyorlar. ilgileniyoruz ders çalıştırıyoruz ayağına kendi çarpık din anlayışlarını empoze etmekteler.
devamını gör...
akp'si chp'si beni bağlamaz da, cemaati hiç bilmediği ortada olan insandır. peygamberimize * dayandırdıkları bir "cevşen" olayları var ki sağlam bir ravi zinciri bulunmamakta.
devamını gör...
çok ikiyüzlü ve fırsatçısınız.
zamanında; laik kemalist eğitim sistemine çocuğunuzu teslim ediyor ve hatta orada okumak için can atıp ondan pişmanlık duymuyor imtina etmiyorsunuz da;
bugün cemaate vurmak moda olduğundan böyle konuşuyorsunuz. pişman olmuş gibi yapıyorsunuz.
çok insan ve hatta farklı cemaatler çocuklarını bunların yurtlarına falan gönderdi. eğitim falan değil şunun için; güvenli buldukları için. onların yanında çocuklarının daha güvende olacağı için. başıboş kalmasın çocuk, kötü yerlere takılmasın, ahlakı bozulmasın diye. bu açıdan da problem yaşayanı duymadım. her ne kadar malum cemaati sevmesem de durum böyleydi.
devamını gör...
bilinçsiz akp lidir.

başörtülü öğretmenlerin başını açarak girdiği dershanede fürüat öğretilebilir. yada varsa yoksa fetullah gülenin kitapları okutulur. tabi buna din denirse.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar