dinozor

dinozorlar 100 milyon yıldan fazla bir zaman kara hayatına egemen olmuş hayvanlardır. dinozor, yunancada korkunç kertenkele anlamına gelen iki sözcüğün birleştirilmesinden oluşturulmuştur. bunun nedeni, geçmişte bilimadamlarının dinozorları bir cins kertenkele sanmalarıdır. türkçede yaygın fakat yanlış olarak dinazor diye yazıldığı da olur. dinozorlar yeryüzünde ilk kez 200 milyon yıl önce göründüler. 65 milyon yıl önce ise, çok sayıda dinozor türünün nesli tükenmişti
devamını gör...
yaşadıklarını hiç sanmıyorum. yaşamışlar ise de Allah bilir. elde bulunan verileri birleştiriyorum. tekrar tekrar okuyorum. hayır bu işte bi' düzenbazlık var. oluşturulmuş bir hikayenin ardına bilimlik diye yutturulan bir sürü bulgu.

örnek:

dinozorlar neden yok oldu ?

bu sorunun cevabı kesin olarak bilinmiyor. çeşitli teoriler var. dinazorların yok oluşu ile ilgili teoriler:

1. en popüler teoriye göre, 65 milyon yıl önce, dev bir asteroit yani göktaşı veya kuyruklu yıldız dünyamıza çarptı, çarpışmadan sonra öyle büyük bir toz kütlesi atmosferi kapladı ki, bu yüzden güneş ışınları dünyaya yıllarca ulaşamadı ve dinazorlar bu yüzden öldüler.

2. yine 65 milyon yıl önce büyük volkanik patlamalar meydana geldi ve gökyüzünü küllerle kapladı, güneş ışınları dünyaya yine ulaşamadı ve dinazorlar buna dayanamayıp yok oldular.

3. dünyamızın birçok kez buzul çağları geçirdiğini biliyoruz, bunlardan en sonuncusu 10.000 yıl önce yaşanan buzul çağı idi. bu yüzden içme suyu kaynaklarının çoğu dahil dondu ve dünya buzullarla kaplandı ve dinazorlar bu koşullar altında yaşamaya dayanamadılar.

4. ölümcül ve bulaşıcı bir hastalık dinazorların neslinin tükenmesine yol açtı.

5. dinazorlar dünyada yaşanan bir soğuk – bir kurak iklim değişikliklerine dayanamadılar ve yok oldular.

1. teori neden en gözde teori olmuş bilemiyorum. böyle büyük bir felaketi dinozorları kanıtlayan bilim neden kanıtlayamıyor ?

2. ve 3. teori zaten birbiriyle çelişen teoriler, kaldı ki 3. teori doğru olsa insanların da yok olması gerekirdi.

4. teori başlı başına bir facia bilimin bu kadar ilerlemesi gözlerimi kamaştırıyor.

5. böyle bir çağ mı var dünya üzerinde ? olduğunu varsayalım o mükemmel evrim neden burada çaresiz kaldı.
velhasıl ben dinozorların yaşadığına inanmıyorum. yaşamışlar ise de bunu ancak Allah bilir. evrimcilerin dinozorları illa yaşamış gibi göstermesine artık tahammülüm kalmadı. hem de elde bir tek somut veri yokken, teoriler ile hayaller ile zorla kabul ettirecekler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar