direniş ekseni

''19 ekim günü, başında salih aruri'nin bulunduğu bir hamas heyetinin tahran'a gerçekleştirdiği ziyaret, filistin hareketini temsil eden, ötekiler gibi bir ziyaret değildi: bundan ziyade, son birkaç ayda yeniden canlanan ilişkide bir dönüm noktasını ifade ediyordu. hareketin ve iran öncülüğündeki direniş eksenindeki eski-yeni müttefiklerinin ortaya koyduğu, yeni bir yolun çizildiğini ve yeni bir mücadele stratejisinin oluşturulduğunu ortaya koyan açık bir beyanattı.''

İran-Hamas-Hizbullah
devamını gör...
elebaşlarından kasım süleymani’nin öldürülmesinden sonra iran karşılık olarak ; süleymani’nin cenazesinde onlarca kişi izdiham sebebiyle ölmüş, bir sivil uçağı da “yanlışlıkla” vurarak 170 kişinin ölmesine sebep olmuş.

direniş ekseni, iran’daki protestoları sindirmeye devam ediyor. içerde neler oluyor tam olarak bilemiyoruz. 1.500 kişi öldü deniyor ancak bilmiyoruz. çünkü teyit edemiyoruz. iranlı yetkililer de sürekli “takiye” yaptığı için orası da çıkmaz sokak. ukrayna uçağı düştüğünde motor arızası dediler. sonra başka bir yalan. sonra kabul ettiler yahut etmek zorunda kaldılar.

ancak görünen o ki eksen kayması olacak gibi. düşürülen uçak sebebiyle olay bm’ye taşınabilir. en kötü ihtimalle tazminat talep edilir.

tabi iran direnmezse. bu arada direniş ekseni mucidi iran’ın ingiltere b. elçisini tutukladığı iddia ediliyor. bakalım ne film çeviriyor direniş ekseni. tutamazlar, salarlar elçiyi..

dur bakalım belki yarın israil ‘i haritadan silerler...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar