dış güçler

dışŸ güçler işŸte hocam ya! değŸilse biz gelişŸecez usta. adamlar bi izin vermiyo ki gelişŸelim. hep darbeleri de onlar yapıyo. bizim milletimiz kötü şŸeyler yapmaz, onları da hep bu dışŸ güçler provoke ediyor. bizi bölüyolar usta, işŸsizlik sorununun altında da varlar kesin, usta bu millet süper güç olacak da dediğŸim gibi; ah şŸu dışŸ güçler yok mu?
(bkz: dışŸ mihrak)
devamını gör...
ayağımızı kaydırmak uğruna her türlü habisliğin beklenebileceği sınırlarımız dışındaki mihrakların kaynaklık ettiği güçlerdir.çok güçlüdürler ama biz de bir gün güçleneceğimizden fazla da havalanmamalıdırlar.
devamını gör...
1915 te 6 tane süpergüç vardı dünyada. bunlardan biri de bizim irlandalıların, ukrayna hayranlarının ve fransız kaşığıyla ingiliz atı besleyenlerin beğenmediği osmanlıydı.

3 tanesi savaştan, ihtilalden yok oldu. yok olmayanlar tahakküm ettiler. bugün türkiye için tahakkümlerini sürdürebilmek adına türlü türlü oyunlar tezgahlamaktadırlar. sadece tahakküm etmeye devam kararı alanlar değil, tahakküm altına gireceğini düşünenler de oyun kurmaya çabaladılar.
işte bu tezgahın karşı tarafındakilere dış güçler diyoruz.
ben bile beğendim tanımı. evet.
devamını gör...
bazı arkadaşlara göre ilüzyonmuş, afyonmuş.. new york times ve bbc'nin sahibi de afyonlu ünlü işadamı deyvid kapırfiyıld zaten..
devamını gör...
almanya'da erdoğan'ın telekonferansla mitinge bağlanmasını engelleyen

independent'te türkiye suriye olacak manşeti atan

avusturya nın türkiye tatili erdoğan ı desteklemektir duyurusu yapan

*

zihniyetin olmadığını gösterir. hayal ürünüdür. ilüzyondur afyondur. rezil oluyoruz bakın. laf eden faşisttir. bunun bedelini ekonomik olarak da ödetirler aptal olmayın siz neye hizmet ediyorsunuz adamlar cici ve hümanist. hepimizi bu toprakları çok seviyorlar. demokrasi getirmek istiyorlar.

sen heriflerin karşısına çember sakalınla çıkıyor, çarşafla kamyon süren ablalar sürüyorsun. aaaa bu nedir be. bi de kalkmış dış güçler diyorsun. demokrasiyi kafana çaka çaka öğretecekleri günler yakındır çocuğum.

gözlerim yanıyor şu an.


devamını gör...
kimilerine göre abd-israil-ingiltere, kimilerine göre abd-rusya-fransa, kimilerine göre uluslararası örgütler-uluslar baskı ve çıkar grupları-gizli örgütler gibi çeşitli kombinasyonları yapılagelen ve tam olarak kim olduklarına dair fikir birliğine varılamamış ancak her musibetin arkasında olduklarına kesin gözüyle bakılan bir güruh.
devamını gör...
akp'nin bütün suçlarını yok etmek için topluma varlığını kabul ettirmeye çalıştığı hayali düşman.

goebbels'in propaganda taktiğinin bir unsurudur, akp zora düşünce hemen uygular bu taktiği.

kim lan bu dış güçler?
devamını gör...
yok öyle bir şey. amerika, avrupa hepsi melek. bizimle niye uğraşsınlar. püff deli misiniz nesiniz kardeşim. bunlar iktidarın bir takım uydurmaları.
devamını gör...
iktidarın uydurmaları değildir. tabi ki avrupa ve amerika menfaatine ters olan işlere müdahale eder ama iktidar bunu kendi iktidarının devamı için çok güzel kullanmıştır. 15 senedir iktidar olan bir parti düşünün ki hala en temel gıdalarda bile düzeni oturtamamış. sonra da çıkmış dış güçler goygoyu yapıyor. bak şeker fabrikalarını da satan ayını iktidar. mazotun fiyatını benzinden daha pahalı halde hadi gel de çiftçilik yap bu memlekette. mesela benim kayınpederin 200 dönüme yakın portakal bahçesi var. iki senede bir vurgun yiyor. alan tüccar senedi imzalayıp malı aldıktan sonra kayıp. mahkemeye gitsen 5 sene önceki dava ettiği için kayınpeder de kim uğraşacak deyip vazgeçti artık. ulan ne adalet mekanizmanda bir gram ilerleme var (hatta ciddi gerileme) ne de vatandaşın en temel ihtiyaçlarında. sonra da 15 senedir dış güşler muhabbeti. bak buraya yazıyorum şu günlerde tanzim satış noktalarında ucuz meyve sebze muhabbeti seçimlerden sonra bitecek. çünkü uzun adam hep unutur ve hep kandırılır. e bunu da dış güşler yaptırıyor yoksa reis yapmaz öyle şey.
devamını gör...
her türlü maniple için çok elverişli bir şeyler.

28 şubatı yapanlar 28 şubatın kendinden binlerce kat büyük bir şeyi yetiştireceğini bilebilir miydi? 28 şubatın olduğuna en çok siz sevindiniz siz en mağdurlar. böyle bir şeyi kendi kendinize elde etmeniz imkansızdı. yıllar süren bir menfaat başladı. ama elbette karar koyucunun bunda bir hikmeti vardır.
devamını gör...
devlet mallarını, fabrikalarını, gelir getiren mülklerini zorla elimizden almışlardır. belli başlı turizm yapılacak fakat sit alanı olan yerlerde yangın çıkarıp otel dikmişlerdir. köprü ve otoyolları zorla yaptırıp, fahiş fiyatlı geçiş ücreti belirleyip ''buradan adam geçmese de devlet ödeyecek lan!'' demişlerdir. türkiye'yi, müslüman ülkelerle savaş için taşeron olmaya zorlamışlardır ama yer miyiz biz? elhamdülillah ırak'ta, libya'da mısır'da ve bugün suriye'de müslümanların yanındayız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar