dış mihrak

kompradoru iç mihraktır ama evimizdeki nikâhlı aşiftenin zinhar günahı olmadığı için iç mihrak sıkıntısı yaşıyoruz şu aralar.

sabahattin ali'ye rahmet, ismet özel'e selametle:

''sabahattin ali türkiye’nin dış güçler yüzünden bir türlü kefeni yırtamadığı görüşünü şuna benzetmişti: bir adam nikâhlı karısının aşifteliğine sebep olarak evlerinin civarında çok fazla çapkın erkeğin ikâmet etmesini gösteriyor. kadının iffetli kalmak istediğinden hiç şüphe etmiyoruz. kadıncağızı baştan çıkarmaya ısrarlı bu kadar çok yabancı erkek olmasa, bu zendost erkeklerin evleri kadının evine bu derecede yakın olmasa, hazırda kocası varken aşiftelik niçin aklına gelsin ki ol cins-i lâtifin?''

edit: neyse ki mihrak dedektörü devletlã»lerimiz var da, neşeli günler'deki ziya misali 'siz kardeşsiniz ulan, kardeş' diyerek bize kaybettiğimiz uhuvvet şuurunu zerkediyor.

devamını gör...
milli birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olan günlerde yani her milli bayram, her sel baskını, her terör olayı, her maden göçüğü vs vs vs birlik ve beraberleğimizi zedeleyecek kıskanç odaklar olarak kullanılır canım memleketimde...
devamını gör...
neyse ki mihrak dedektörü devletlã»lerimiz var da, neşeli günler'deki ziya misali 'siz kardeşsiniz ulan, kardeş' diyerek bize kaybettiğimiz uhuvvet şuurunu zerkediyor.
devamını gör...
bu adamlar hep vardır ama hiç gören olmamıştır. asli görevleri türkiye'nin kötülüğü için çalışmaktır. özellikle israil ve amerikanın özel "mihrak" birimlerinin olduğu rivayet edilir. bunların amacı kendi iç ve dış politiklarında atacakları adımlarda,türkiye 'ye maksimum zarar vermektir.

inanmayan için:

http://www.zaytung.com/habe...
devamını gör...
türk halkının takıntılı olduğu konudur. vay efendim her taşın altında dış mihraklar yatıyormuş. kendinize gelin olm bir zahmet. dış mihrak diyorsun. elbette seni yıkmaya çalışacak, seni ekonomik krize sokmaya çalışacak, ülkende darbe yapmaya çalışacak, gerekirse işgale başvuracak, siyasi oyunlar ile başına nice çuvallar örmeye çalışacaktır. ancak buna rağmen önemli olan senin dik durmandır konu. dış mihrakların senin dostun olmasını beklemen aç kalmış bir aslandan merhamet beklemen gibidir. bugün türkiye'nin nasıl dış mihrakları varsa abd'nin, ingilterenin de dış mihrakları yokmu? tabiki var. dünyanın süper gücü bugün kim? abd? abd nin en yakın dostu ingiltereye bile gitseniz oranın halkına sorsanız en sevmediğiniz ülke hangisi diye size amerika birleşik devletleri derler. ancak abd bunlar bizim dış mihraklarımız, bizi sevmiyorlar diye onları gündemde tutmuyor. çünkü abd biliyor ki ingiltere istese bile bize birşey yapamaz çünkü biz güçlüyüz. sizde güçlenin onlar geldikleri gibi gidecektir.
devamını gör...
suriye için tüm koalisyon ülkeleridir. kendi göbeğini kesmeyene huzur yok bu dünyada. keko esad.
tüm söylemleri bizim siyasetçilerin ingilizce çevirisi ile birebir aynı olan donald trump bu konuda biraz sıkıntı çekecek yalnız. artık o da iç mihraklarla idare edecek.
devamını gör...
güçlü olduğun müddetçe sana zarar veremeyecek mihraklardır.

cumhurbaşkanının yaveri, genelkurmay başkanının yaveri, ana muhalefet başkanının danışmanı olacak kadar yakınlar bize.

o zaman ağlamayacaksın dış mihrak diye.

osmanlı zamanı dış mihrak yok muydu? kralı vardı. ama adamlar kendilerine uygun yöntemlerle 600 yıl gibi koca 6 asır dünyaya hükmetmeyi başardılar. onları örnek alıyorsan, doğru bildiğin yolda korkmadan adımlarını atacaksın.

ne diyordu bir osmanlı subayı olan mustafa kemal. ya istiklal ya ölüm. o hesap. bu halk, her ne kadar içerisinde haçlı artığı ingiliz çomarlarını barındırsa da bağırsaklarını temizleyip şaha kalkabilecek bir halktır azizim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar