dişçi koltuğu

idam sephasına gitmek gibi bir şŸeydir. bir türlü adımlar koltuğŸa doğŸru gitmek istemez. sonunda pes edilir ve koltuğŸa oturulur. devamında işŸkence ve eziyet.. insanın ömründen ömür gider. vızz vızz diye bir ince uclu makina durmadan, dişŸi oymakla meşŸgul. çürük temizlendikten sonra dişŸe ilaç konur ve git bir hafta sonra gel, denir. o zamana kadar bol bol ilacın acısı..
devamını gör...
genelde turuncu, beyaz ya da mavi olan koltuklardır. aslında yüklenmiş oldukları misyon bu diş mevzusu olmasaydı eğer gayet rahat ve konforludurlar.
devamını gör...
doktoruna göre şekil değiştirir.
iyi bir doktorsa o koltuk size bir dinlenme koltuğu gibi gelir
ama doktor fenaysa işte o zaman tabuta uzana bilirsiniz.
devamını gör...
10 senedir gittiğim doktorumu bulmadan önce tansiyonumu tavan yaptıran,sinirlerimi bozan,canımı fena yakan koltuktur kendileri..
devamını gör...
günümüz teknolojisi sayesinde anne kucağından bile rahat olan, operasyon bittikten sonra 'iki dakka uyuyabilir miyim?' demek istediğim yer.
devamını gör...
gerilim demektir.
insnaları korkutan diş doktoru değil bu koltuğun bizahati kendisidir.
bir koltuğa ayaklarınız yere basmaksızın oturmanız gerekir ki bu hiç de güven verici değildir çünkü tam bir teslimiyet içindesinizdir. üstünüze beyaz önlüklü bir adam çeşitli aygıtlarla eğilir ve ağzınızın içinde asla göremeyeceğiniz, sizin için muamma olan işlemler yapar. çoğu acı verir, ağzı o kadar süre açık tutmak da pek gündelik bir şey değildir. üstelik bu da yetmezmiş gibi o ne idüğü belirsiz tedavi adı altında yapılan işlemler için bir de ağzınızı uyuşturur, burnunuzun dibinde* ne dolaplar döner, bilemezsiniz.
devamını gör...
diş sağlığına derin bir motive edici etkisi bulunan, ayda bir kere insanlara gösterilse dişlerini fırçalamayan kalmaz diye düşündüğüm koltuktur.
devamını gör...
feci bir ağrı ve botokslu şiş bir surat. doktorların sakinleştirmesi için konuşmaları, gülmeleri, eğilmeleri ve sonrasında işkence. sonra tecvidli konuşma. hepsinin nedeni o koltuktur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar