disenchantment

ing. anlamı hayal kırıklığı ya da düş kırıklığı.

17 ağustos 2018 tarihinde netflix platformunda yayına giren bir zamanların kült animasyon dizisi "the simpsons" ın yapımcılarından fantastik türünde bir animasyon.

dizimizde; prenses tiabeanie (tiyaben), kötüler tarafından ona musallat edilmiş kedi sevimliliğindeki iblisi ve mutlu elfler diyarından çok fazla mutlu olmaktan sıkılıp kendi hür iradesiyle kaçarak çıkan bir elf ile birlikte maceralara atılır.
devamını gör...
rick and morty'nin verdiği arada ilaç gibi gelen netflix animasyon dizisidir. konusu dreamland adlı ülkenin prensesi bean, onun şeytanı ve saçma sapan bir şekilde kaderi bunlarla birleşen elfo adlı elfimsi şeyin maceraları. izledikçe gülüyorum. ortaçağ eleştirisi ve mizahı zirvede. günümüze göndermeler had safhada. ilk sezon ne yazık ki sadece 10 bölüm. bir sonraki sezon 2019'da çıkacak.
devamını gör...
the simpsons'ın yapımcısı matt groening tararafından yapılmış orta çağ temalı çizgi dizi. 

güzel zaman geçirmek için izlenebilir.
devamını gör...
ikinci sezonu tam bir olay örgüsüne sahip olmadığı, tüm bölümleri spin-off tarzında olduğu için bu sezon beni kendisine bağlayamadı. canı sağolsun. lakin 9. bölümde matt groening'in en güzel eseri olan futurama'daki professor farnsworth'un adıyla aynı ada sahip olan cadde ve caddede bulunan icat atölyesi göndermesi gerçekten duygulandırdı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.