diyanet işleri

türkiye'de dokunulmaz olan ve isteyenin nerdeyse her istediğini yapabildiği yer...
nedense diyanet ve tsk zihnimde karşlıklı çağrışım yapar.
devamını gör...
"eşcinsellik hastalıktır" diye bir açıklama yapmışlardı zamanında. güldüm, çünkü eşcinselliğin dinle hiç bir alakası yoktur. bir tıp fakültesinin şarap içmek günahtır demesi gibi birşey oldu. herkes kendi bilgileri doğrultusunda açıklama yaparsa, daha yararlı olur topluma kanımca.
devamını gör...
hacıları sömüren şirket.

duyduğuma göre bu sene türkiyeden 4000 eurodan başlayan fiyatlar ile hacca gidiliyormuş.

kırgızistandan 2300 dolar , bosnadan 2800 euro gibi bir fiyata gidilebiliyor halbuki.

devamını gör...
laikliğe aykırı olup olmadığı hiç tartışılmayan kurumdur.diyanet vakfına verilen görev ise bilindik üzere dinin devletin kontrolüne alınmasıdır.diyanetin gücünü anlamak isterseniz türkiyedeki müslümanların nasıl tepkisizleştirildiğine bakabilirsiniz.rusya süper askeri ve mali gücüne rağmen saldırılarıyla 1 milyon çeçenin kalbinden islamı sökmeye muvaffak olamazken bu ülkedeki diyanet örgütü 70 milyon insanın kalbindeki imanı geçersizleştirmeyi başardı.
(bkz: milletin imanı yanarken orman yangınından bahseden hoca)
devamını gör...
laiklik adı altında dinsizleştirilen bir ülkede müslümanları din adı altında uyutan, sistemin resmi ideolojisine dini argümanlar bulan, yer yer güzel de çalışmaları bulunan (meal ve ilmihal çalışmaları gibi) ve cumhuriyetin kuruluşundan beri en az gelişme kaydeden kurum..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar