diyanete sinirlenip kimlikten islam ibaresini sildirmek

diyanete sorulan sorunun cevabını ''babanın öz kızına şehvet duyması haram değil" şeklinde anlayan ve buna sinirlenen inşaat işçisi yaşar hacısalihoğlu'nun yaptığıdır.

salihoğlu kimliğindeki islam ibaresini sildirdi. bununla da yetinmeyen işçi diyanete dava açmaya hazırlanıyor.

“dilekçede belirttiğim gibi din kısmına ‘yok’ yazılmasını istemiştim, ancak sadece boş bırakıldı. ‘musevi, hristiyan, zerdüşt her şey yazarız, ama ‘yok’ yazamayız’ denildi. ‘ateist yazın’ o zaman dedim, o da olmadı. olsun bu da bir adım, ‘islam’ ibaresi yok. en azından kişisel olarak bir şekilde tepkimi koydum, böyle bir dini kurumda kaydım olsun istemiyordum... macera daha yeni başlıyor.”

macera yeni başlıyor nedir lan? iyice havaya girmiş bu eleman. oldu olacak islamı dava ette köküyle el atmış ol meseleye. bi git lan denilesice.

http://t24.com.tr/haber/ins...
devamını gör...
bir fitne'nin insanları nasıl daha büyük veballere soktuğunu gösterir. Allah, böyle bir fitne'yi çıkartanlara, yayanlara, bundan başka fitne hesapları devşirenlere...
devamını gör...
pireye kızıp yorgan yakmak, papaza kızıp oruç bozmak vs. hepsi aynı kapıya çıkıyor. şimdi ne diyelim ne kadar da duyarlı bir vatandaş mı! diyelim. zır cahillik diyorum ben buna sağdan soldan duyduğun her şeyi dine alet edip dini mi protesto ediliyorsun, yoksa fetva meclisini mi? diyanet işlerine ise tepki şöyle pahalısından bir araba yakıp basın açıklaması yapmak daha mantıklı olur.
devamını gör...
vatandaşın gaza gelip abarttığı hadisedir.

lakin bu duruma yapılan yorumlar da biraz abartı kaçmıyor değil. benim dinim nüfus cüzdanında yazsa ne olur, yazmasa ne olur... hristiyan yazsalar ben hristiyan mı olacağım? yahut bir şey yazılmasa dinsiz mi kalacağım?

o yüzden, fazla şeaapmamak gerek.
devamını gör...
hesap gününde Allah'ın türkiye cumhuriyeti nüfus cüzdanına bakarak hüküm vereceğini sanan birinin yaptığı tercih.

tercihi kendisini ilgilendirir, gönlünden ve kafasından silmediği müddetçe kafir diyemeyiz.
devamını gör...
bende 98 yılında sat grup komutanlığına başvuruda bulunmuştum fakat fen ve mat istedikleri için almadılar, buda böyle bir şey galiba.
devamını gör...
islamiyete girmenin diyanet aracılığı ile olduğunu zannedecek kadar beyin israfı yaşayan organizmalar olduğunu gösterir.
devamını gör...
bahane üretmektir. zaten o ibarenin bulunması laik bir devlette saçma iken bir de silinmesini diyanet gibi hükümet yardakçılığ yapan bir kurumdan ötürü sildirmek istemek... laf yok.
devamını gör...
bende geçen telefon almaya gittim, finansbank onayı istediler, dedim biz denizbankçıyız. illa da finansbank dediler. almadım telefonu.
devamını gör...
ulan o değil hala diyanetin baba kız ilişkisi haram değil dediğini zannedenler olduğunu göstermiştir. işte arkadaşlar "fitne" denilen şey budur. onun veya bunun çocuğu olan bir vatandaş ortaya bir iddia atıyor birileri sazan gibi atlıyor. sonra ortalık kendini müslüman zanneden kafirden geçilmiyor.
devamını gör...
mantıklı bir açıklaması olmayan gereksiz bir şov hareketi. sevgilisine kızıp numarasını rehberden silen kız eylemi gibi bir şey...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar