#haber  #özgürler 

başbakan yardımcısı bekir bozdağ'ın kadem'in kadın hakları, kadının hukuku, demokrasi ve hayatı toplantısındaki açıklamasıdır.

ilginç seyler söylemiş bozdağ , bence 2023 yılında kadın diyanet işleri başkanı olmaması için hiçbir engel yok..

başbakan yardımcısı bekir bozdağ, "bugün diyanet işleri başkanlığının bünyesinde bulunan birim müdürlüklerinin her birinin bünyesinde bir kadın daire başkanı, kadın müftü yardımcısı, kadın murakıplar, kadın müfettişler, kadın kur'an kursu öğreticilerinin sayılarını artırma konusunda da adımlar atıldı daha da fazlası atılacak " dedi.
devamını gör...
akp kadın kolları kimdir ne iş yaparlar sorularına cevap olacak oluşumdur. bu ablalar yıllardır boşuna mı kapı kapı dolaştılar. hakları tabii ki.
devamını gör...
okullarda görev yapan kuran kursu hocası kadınları doldurarak da sözünü yerine getirmiş olacaktır.

aksi halde dikkate alınmaması gereken boş laf.
devamını gör...
dini ifa etmek ve tebliğ etmek sadece erkeklere farz olduğu için gereksiz bir hamle olur. kadın denen şey nebatat aleminden olduğu için onun bırakın toplumun halihazırda en güvenilir din hizmeti aldığı kurumunda çalışmasını saksıda yaşamasıdır makbul olan. bırakın kadın bakışı, kadın zekası, kadın nezaketi, kadın feraseti, kadın naifliği, kadın çalışkanlığı, kadın titizliği girsin kuruma. korkmayın beyler en mükemmel canlı grubu yine sizsiniz. ''ilim talep etmek her müslümanın üzerine farzdır'' hadisi vardı ya hani işte bu hadis kadın erkek ayırmıyor. kadın kuran öğreticisi olacak ki camilerde kadınlara ulaşılabilsin. kadınlar diyanette görev alsın ki birinci ağızdan toplum-kadın-din çerçevesinde problemlere çözüm olsun.
devamını gör...
eee sayın zeybekçi kadro yok, yürüyün gidin özel sektöre diyooo. nese devam edek tanıma. mecliste kadın kotasını artırmaktan farkı yok lan. vitrini kadınla dldurup, geride erkek söylemiyle hareket etmek işleyişin esası. hadi bağalım.
devamını gör...
diyanetin açıklamaları ya da yapılan açıklamalar karşısında takındığı tavrı gördükten sonra ben kadın olsam asla çalışmam orda..
adamlar her şeyi cinselliğe bağlamanın yolunu buluyor, sonu iyi olmaz.
devamını gör...
toplumun yarısı kadın olduğu için son derece mantıklı bir hedeftir. kadınlar da dinin emir ve yasakları ile mükellef. bütün dinlerde olduğu üzere kadınlar daha dindardır ve daha fazla dini hayatları ile ilgili talepte bulunmaktadırlar. dini etkinliklere daha fazla katılmaya gönüllü olurlar ve etki alanları daha geniştir. bir kadını eğitmek demek çocuklarını da eğitmek demektir. ilk dini eğitim anneden alınıyor malum.
bunları kabul etmiyorsanız yallah nusayriliğe.
devamını gör...
aklıma bir hikayeyi getiren açıklama.

köylünün hanımı kaybolmuş yana yıkıla hanımı arıyor. oraya bakıyor, buraya bakıyor yok. etrafa haber salmalar filan kadın yok ortada. aradan bir sür geçtikten sonra bir komşu geliyor ve köylü ile aralarında şöyle bir diyalog geçiyor;

- komşu senin hanım bulundu.

- nerde, nasıl?

- bizim hoca bulmuş.

- nasıl ya aha gitti bizim hanım.

- komşu niye dövünüyorsun ne güzel işte hoca bulmuş.

- ulan normal biri bulsaydı haram filan derdi ama hoca kesin kitabına uydurur karı elden gider.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar