diyet yapmak

insanın vereceğŸi en büyük imtihanlardan biridir. insan sadece ve sadece kendi nefsiyle başŸ başŸadır. cüzi irade sonuna kadar zorlanmalıdır. günah işŸlerken insan ya Allah affeder abi hatasız kul olmaz zaten diye kendini avutabilir ve Allahın merhametine sığŸınır. bilirki o an için çekilecek bir ceza yoktur ceza olacaksa öteki tarafta olacaktır. bundan dolayı günah işŸlemeye devam eder gideriz. fakat vücuda yapılan en ufak yamuk anında vucut tarafından cezalandırılır ve size kalça göbek olarak geri döner. zordur kardeşŸim bu diyet. cezası da ödülü de hemen alınır.


(bkz: yirmi kilo verip hala yüzyirmibeşŸ kilo olan adam)
devamını gör...
bünyenin sincan asfaltlarında tank yürüterek , zihnin ise muhtelif darbe planları ve sonrasında uygulanacak senaryolarla zinde tutulmasıyla vuku bulacak zayıflama eylemidir. evet, son ünlü diyetisyenimiz çetin doğan "fazlalıklarından" kurtulmak isteyenler için "rejim yapmanın" incelikleri ismini verdiği çalışması bayilerinizde. tükenmeden alın.
devamını gör...
bazen safi hüzündür. açma börekler, güllaçlar, kadayıflar size bakar, siz onlara. yemeyip yanında oturur, o güzelim sanat eserlerinin tükenişini izlersiniz.
devamını gör...
çok ama çok gereksiz, insanı depresif hallere sürükleyebilecek eylemler bütünü.
az yiyin bol hareket edin bir de akşam 6dan sonra bişey yemeyin(meyve ya da bitki çayı hariç) gül gibi yaşar gidersiniz.
tabi ondan önce gidin bir baktırın guatr ne durumda, şeker var mı insülin direnci var mı? ki en laneti budur.
kesinlikle kişinin kafasına göre yapmaması gereken bir eylem.
hele öyle internette orda burda yok şu diyeti yok bu diyeti.
kaş yaparken göz çıkarır sonra kaş mı göz mü hesabı yaparsınız.
devamını gör...
bir çıkmazdır efenim.

şöyleki bir gaza gelip diyete başlarsın, verirsin bir kaç kilo, sonra o bir kaç kiloyu verince, kendini afrodit gibi hissetmeye başlarsın. aman bi pizza yesem nolcak ki, zaten kilo verdim dersin ama o bi dilim pizza ile kalmaz... sonra o verdiğin kiloyu tekrar alırsın. kısır döngü işte. önemli olan tam motivasyon. cidden yani. motivasyon olmayınca olmuyor. sonrasında işte müzmin diyetçi oluyorsun.
devamını gör...
motivasyon gerektirir. misal ben diyette yasak olan yiyeceklerden birini yiyip yememe konusunda karasız kaldığımda elimi karnıma doğru götürerek, benden bir parça haline gelmiş o büyük yağ kütlesini kendime bir kez daha hatırlaıyorum böylece istisnasız her defasında da nefsime yenilmekten korunmuş oluyorum. bugün dördüncü gün önümde daha 71 gün var inşallah hayırlısıyla.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar