dizi izlemek

insanin bazi melekelerini korelttigine ciddi ciddi inandigim eylem.
ozellikle yabanci dizilerin en kalitelilerinin "sex satar" mantigini benimsemeleri be asiri genellemeyi yapmamdaki ironik bir huzur kaynagim.
dizi izleyip beyne kazitilan materyalist dusunme mantigi ve haram sahnelere karsi namazlarini surdurmekte problem yasamayan insanlari kutlar, dikkat etmelerini tembihlerim.

devamını gör...
her diziyi izlemek: daha çok kadınların yaptığı, yapımaması gereken ama canları çok çok sıkılanlara saygı duyduğum olay.
bir kaç seckin diziyi izlemek: hemem hemen herkesin yaptığı, tadında durum.
devamını gör...
bünyemdeki dedikodu yapma ihtiyacını tatmin için gerçekleştirdiğim eylem. o kadar entrikada aşırı doz oluyor ama tek eksi yönü bu.
devamını gör...
bir gemi aktivitesi...

yabancî dizi ağırlıklı bir yaşam biçimidir diziler gemilerde...

adam mesala anadikunun bir kôyündendir bildiğin köyde yaşar ya yağcıdır ya gemici konuşmaya bir başlarsın ne diziler bilir hele amerikanya yapımı...
devamını gör...
televizyon ile birlikte ülkemizde geleneksel hale gelmiş ve bu geleneğin hemen hemen her akşam tekrarlandığı mevzu. ben çok kötü bulmuyorum bu olayı. insanlar oyalanıyorlar. çoğu ailenin paylaşacağı entellektüel bir şey olmadığından dizi en büyük katkıları oluyor.
devamını gör...
--! spoiler !--

lost'da mesela adaya geri döneceklerini sezdiğim anda bıraktım izlemeyi. bence dizi izlemek tam da böyle bir şeydir. dizi böyle izlenir aksi düşünülemez. ha şeytana uyuldu ve düşünüldü diyelim. yok hayır demeyelim teklif dahi edilmez, aksi diyorum çünkü. aksiyim ben.

--! spoiler !--
devamını gör...
şahsen çok da haz etmediğim ve fazla yapmadığım şey. izlediklerim de genelde aynı bölümde başlayıp nihayete eren diziler. bi mevzuyu "acaba haftaya ne olacak, önümüzdeki sezon şu sorular cevap bulacak mı" diyerek izlemesini sevmiyorum. belki de sabırsız ve sebat etmeyen karakterim yüzündendir.
devamını gör...
izlenilen dizi 5 veya 10 bölümden sonra final yapar ya da yayından kalkarsa amma da kısa sürdü seyrettiğine değmez düşüncesi alır, şayet izlenilen dizi bir sene ya da fazla bir süreyi bulur bu sefer de amma uzun sürdü yahu zamanını harcadığına değmez düşüncesi alır. o yüzden dizi falan izlemiyorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar