onca aşk, heyecan, entrika, ekşın, gülmece arasına sıkıştırılan, bilinçli bir şekilde itiraz etmezsek sonraki neslin sorgulamadan kabul edeceği çoğunluğu gayrı islami standartlardır. kadın-erkek ilişkileri, giyim-kuşam, eğlenme biçimleri çocuklarımıza farkında olmadan şırıngadan damara verilirmişçesine zihinlere enjekte ediliyor. bunun karşısına islami olan hayat standardını koymayı dert edinmek lâzım. ve bu eğitici programlarla olmaz. dizi-film yaparak olur. güzel hikayelerin arasına islami yaşantıyı bir standart olarak koymak suretiyle olur. inşaallah bir gün bunu yapabiliriz.
devamını gör...
biraz uçuktur.

dikkatimi celbeden birkaç husus var elbette.
- bütün kadınların baloya gider gibi giyinmesi.
- aldatmanın filan adi vaka haline gelmesi.
- en fukaranın kenardaki 3-5 kuruş parasının orta halli bir otomobil bütçesi olması.
- kadınların böyle başına buyruk halleri, haddinden fazla saygısız tavırları, kadın nezahetine yakışmayan durumları.
- erkeklerin hep uç noktada karakterler olması.
- açlıktan nefesi kokanların son model telefon kullanması.
- silah denilen şeyin ortalıkta saçılı olması.
- bir konu hakkında konuşulurken günlük hayatta bizim gibi "mm, eee" gibi uygun kelimeyi ararken çıkarttığımız zaman kazanma seslerinin hiç çıkarılmaması.

böyle enteresan şeyler var.
devamını gör...
en fakirinin hayat standardının sağlanabilmesi için aylık net on bin lira gelirin olması gerekir. başrollerde yalılar, villalar, marka arabalar vardır. zenginler, zenginliğe lanet ettirecek kadar gerilimli bir hayat sürerler. herkesin işi gücü freud'u hakli çıkartırcasına aşk ya da tensellik peşinde koşmaktir.
devamını gör...
gerçeküstücülüğe tekabül eden standarttır efenim. şöyle ki;
sabahın köründe gözünde çapakla uyanması gereken insan evlatlarının güne profesyonel makyajla başlaması nev'inden zırvaları geçtim..diğer vehamet, entrika dışında bir iştigali olmayan muhteremlerin ekmek elden su gölden hesabı yaşayıp gitmesi. her kazadan sonra yoğun bakıma alınan; akabinde öldü ölecek sanılan başrol oyuncusunun bir saate kalmadan taburcu olması. insan gerçekten hayret ediyor.
devamını gör...
mersosu olmayanın aşk acısı çekemeyeceği kuralına kadar götüren bir hayat standardıdır. zira araban yoksa hangi deniz kenarına çekicen de efkarlanıcan. denizsiz yerde yaşıyosan zaten kaybetmişsin geçmiş olsun.
devamını gör...
lüks evler, arabalar, mekanlar, kıyafetler, ahlak dışı ilişkiler, okula hiç gitmeden okulları bitirmek, evde yatarak para kazanmak vs hepsi var. onlar dizi bu gerçek yok böyle bir dünya kandırmayın milleti.
devamını gör...
fakirse iki is yapilir her turlu imkan zorlanir , kahvaltida peynir zeytin vardir. zenginse babadan zengindir kahvaltıda jambon ve portakal suyu vardir. bi yudum portakal suyu icilir ve cikilir. ha bi de bolca filtre kahve tuketiliyor son zamanlarda..

orta direge dair bi tarz bi sey yok. anca uçlar..
devamını gör...
fakirler o 500.000 tl olan istanbuldaki evlerini satıp anadolu da 200.000 liralık bir eve taşınsa hadi 100.000 lira borcu olsun kendisine 200.000 kalıyor onla güle güle yaşarlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar