django

soundtracki harika olan güzel film. bir sahnesinde (son sahnesi olur) büyük ihtimalle bizim seslendirenlerin işi (orjinalinde öyle bir şey olduğunu sanmıyorum ) adam seslenir

dicengo !

django cevap verir :

ingilizce di okunmaz köylü.

devamını gör...
from dusk till down'dan sonra tarantino reyize dair bir hayal kırıklığı olduğunu düşünüyordum izlediğimde. başta her şey harikaydı ama sürpriz bir final beklerken bu beklentinin cumburlop suya düşmesi kötü olmuştu.

hateful eight ile kıyaslanabilecek bir film değil zira ikisi de country gibi dursa da django unchained yer yer country bir yapım izleniminden daha uzak hateful eight' e göre. daha ziyade mesaj verme kaygısıyla yapılmış.

ırkçılıktan bir kez daha nefret ettirmiştir ayrıca. filmde kaç kez zenci kelimesi geçti sayamamıştım.
devamını gör...
yıllar önce izlediğim sadece ne kadar iyi film olduğunu hatırladığım filmi tekrar izlememle beraber doğru hatırladığımı anladım en iyi ilk 10 film listeme girer o derece iyi.
devamını gör...
aslında 60larda fırtına gibi esmiş bir spagetti western serisi. ülkemizde de baya ses getirmiştir. yanılmıyorsam 7-8 film yapıldı diye hatırlıyorum. sonraları 80lerde bunlardan bağımsız bir django çekildi. en son da 2012 de çok sonraları tarantino reyiz bu filmlerin inceliklerini alıp işleyerek django unchained gibi bir başyapıta imza attı. aklıma gelen bir kaçı

django 1966
django shoots first 1966
django kill... ıf you live, shoot! 1967
django is coming 1968
django strikes again 1987
devamını gör...
2012 yapımı quentin tarantino filmi. 2 saat 45 dakikalık süresiyle uzun zaman beni kendinden uzak tutmuş film. izledim ama bir günde mümkün olmadı tabii. film boyunca yer yer psikolojik olarak baskı yapan insanı zorlayan sahneleri mevcuttu. ancak nihayetinde yüzümde beklenmedik koca bir gülümseme bıraktı. sevdim. üzerine söylenmesi gereken çok şey var muhtemelen ama ben bu konuda yetkin değilim. o nedenle sadece bunu söyleyebilirim; sevdim. beğendim bile diyemem zira beğeninin ölçütleri vardır. öneridir.
devamını gör...
phyton ile backend yazmak için kullanılan framework yılların mvc cisi olarak bizdeki view ın onlarda template bizdeki controller ın ise onlarda view olduğunu duymamla üzüntülere gark oldum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar