doğal antidepresan

kafa dağıtmak için yapılan her şeydir. genellikle bir hobiyle uğraşarak ya da moral almak için birisiyle konuşarak yapılabilir. hobi kişiden kişiye değişebilir, örneğin birisi alışveriş yapmayı severken birisi kedi videoları izlemekten hoşlanabilir. bunun yanı sıra sevdiğiniz bir kişinin sizin için iyi şeyler söylediğini duymak da kendinizi iyi hissetmeniz için epey etkili olacaktır.
devamını gör...
spor, meditasyon, omega 3, klasik müzik, doğayla iç içe yapılan etkinlikler- kamp, piknik vs- evcil hayvan beslemek, evin içinde hobileriniz ile uğraşabileceğiniz sessiz bir alana sahip olmak ve negatif düşünceleri olumlu düşüncelerle değiştirebilme becerisi kazanmak epey yararlı olacaktır.

t: kimyasal yöntemlere başvurmadan, organik şekilde depresifliği tedavi eden maddeler/unsurlar.
devamını gör...
kedi. bir adet olabilir ancak sayı arttıkça sinir kat sayısında ciddi düşüşler meydana gelir. netekim bilimsel olarak da kanıtlanmış durumda.
devamını gör...
(bkz: bonsai)

ruhu pırpır eden bir serçeye çevirir. bonzai değil, bonsai. japon sanatı. cüce ağaç.

cüce ağaçlarımı çalan estetik ruh sahibi hırsız: doğa ana seni çarpsın.
devamını gör...
şu yaşıma kadar sınırlı sayıda hayvanı fiziksel temasla sevmişimdir belki üç dört. o da küçük kuş başı filan. küçükken birkaç kere köpek kovaladığı için köpeklere karşı fobimsi bir durum oluşmuştu. kediler de kirli geliyodu. dün modada suratı asık yürürken kediyle göz göze gelip yanına gittim. patisiyle sürekli elimi itiyo ellerimi gösterdim bak bi şey yok itme diye sonra sevmeye çalıştım. iyi hismiş. alışınca tekrarlanabilir.
devamını gör...
(bkz: tefekkür)

şu kainat içindeki acziyetini anlayan insan, hiçbir şeyi kontrol edemeyeceğini her şeyin mutlak bir güç tarafından takdir edildiğini anlarsa; kendini akışa bırakır ve olaylara karşı direnmek yerine gücün gerçek sahibin farkında olur; ona teslim olarak kalbini sürura erdirir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar