katkı maddesi bulundurmadan doğal olarak beslenme,
sağlığa zararsız gıdalardan kaçınıp en sağlıklıyı tercih etme
ve faydalı olan her gıdadan beslenip bunu öğün babında düzenli hale getirerek beslenme karşılaştırmalarından ziyade beslenme çeşitleri sunumudur. janjanlı sözler evirip çevirmeyeceğim. şimdi şu şekilde beslenin demek de komik olacak, hepimiz koca koca insanlarız. ayriyeten her yerde bas bas bağıran bilgi kaynakları var. doğal beslenmede zehirli mantar en başta aklıma takılır, sonuçta doğal ama, ama'sı var. sağlıklı desem hiç mi abur cubur yemeyeceğiz a canım? neyse dengeli beslenme bana daha dengeli gibi geldi.
devamını gör...
doğal beslenme; organik besinleri temel alan bir beslenmedir. organik besin de içerisinde herhangi bir kimyasal ilaç, hormon vs madde bulunmaması demektir.
sağlıklı beslenme; vücudun büyüme, gelişme ve günlük işlevlerinin sürekliliğinin sağlanması için gerekli olan besinlerin yeterli miktarlarda vücuda alınmasıdır.
dengeli beslenme; sağlıklı bir yaşam sürebilmek için gerekli olan besinlerin belirli bir ölçüde ve bir düzen içerisinde almaktır.

doğal beslenme bence hepsinden daha önemlidir. vücudumuza ne kadar az yabancı ve kimyasal madde girerse o kadar iyidir. çeşitli hastalıklardan bu sayede kurtulabileceğimiz gibi toprak da zarar görmemiş olur.
devamını gör...
ülkede ne kadar doğal besin kaldı orası tartışılır ama sağlıklı ve dengeli beslenme birazda bizim elimizde sayılır. tabi tamamen bizim elimizde değil ama en azından olan kısmı için azında kararında yemek yemek yeterli olacaktır.
devamını gör...
bir süre sonra beni yoran eylem. karatay diyeti yapıyordum bir aralar. diyette değil iken daha az yiyormuşum onu farkettirmişti. o kadar sağlıklı besleniyordum ki artık bunalmış ve ağlaya ağlaya biber yemiştim.*

insanın arada abur cubur da gömmesi gerekiyor ki nefis de az biraz tatmin olsun değil mi ? kendimize zulmetmeyelim.

edit: dengeli olanın alacağı versus.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar