bence aşırı saçma olan eylemler bütününü tam olarak ifade eden deyim.

daha hamile kalır kalmaz, kutlamalar yapılıyor.
“ahmet baba oluyor, ayşe anne oluyor” temalı kutlamalar, kutlamalar.

cinsiyeti belli okuyor yine kutlama, bir pasta yapılıyor, kızsa içine pembe şekerler, erkekse mavi şekerler.

sonra doğmamış çocuk için, instagram, facebook hesapları açılıyor, kim bilir twitter açan bile vardır.

o kutlamaların hepsi için binlerce liralık harcamalar yapılıyor ve gerçekten bu ülkede o kutlamalar için yapılan harcamanın 10/1 ine bile muhtaç insanlar var, parasızlıktan okumayan çocuklar, tedavi edilemeyen bebekler..

onca kutlama yerine yardım edilemez mi? ben çok üzülüyorum böyle kağıt kürek süs püs için harcanan paraya gerçekten çok.

ayrıca bebek daha doğmadı, hadi düşse, hadi bi kaa geçirsen, hadi aldırmak zorunda kalsan bişey olsa.. o zaman o psikolojiden nasıl kurtulacaksınız ya?

ben hiç anlamlandıramıyorum. anneannem bana sen hep evvel zaman kızısın derken tam da bu olanlara uzaklığımdan bahsediyor bence.
devamını gör...
işçisine hakkını vermeyen, komşusunun işsizliğini gördüğü halde ikinci, üçüncü işe yönelen aç gözlü kişilerin ,doğmamış çocuklarının geleceği için cimrilik ve bencillik yapma olayıdır bu, evet.
devamını gör...
beka sorunu*

toplumumuzda pek yaygın güya iyi bir şey yapıyormuş gibi dev krediler altına girilerek her evlada ev almak için ömrünü heba eden anne-babalar çok. ne yazık ki beyhude bir uğraş.
devamını gör...
bazıları tombik geliyor dünyaya. sonra da o biçilen kıyafetlerin içine giremiyorlar. hayır yani yeni doğmuşsun, iki soluk aldıysan aldın ne bu hemen büyüdüm havaları? daha göbek bağın bile duruyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar