doğuştan kalça çıkığı olan kızın yaşadığı dram

bizim toplumumuzun acımasızlığını, empati yoksunluğunu ve duyarsızlığını sonuna kadar yaşamış olan kızdır.

adana'da yaşayan ve doğuştan kalça çıkığı olan 23 yaşındaki birsen taş'ın hayatı acıyla geçmiş. fakirliklikten ne tedavi olabilmiş ne de adam gibi yiyebilmiş ve giyinebilmiş. üstüne bir de rahatsızlığı ile alay eden tiplerle uğraşmış.

"benim hayatım film gibi yani yaşadığımız hayat kötü. çocukluğumdan beri hep alay edildim şiddet gördüm. el gibi giyinemedim. annem bizi ölülerden kalan kıyafetlerle büyüttü. ben 23 yaşındayım ve hâlâ hayatını kaybeden birinin yatağında yatıyorum. okulda arkadaşlarımın artıklarını yerdim, kimse görmesin diye de saklanırdım"

"kimse de ilgilenmeyince sakat kaldım. şu anda çok ağrılarım var. hangi doktora gittiysem çare bulamadılar. ben engelliyim ve ayağımın olmasını çok istiyorum. buradan bütün doktorlara sesleniyorum bana yardımcı olsunlar. ayağımdan dolayı bir iş yapamıyorum dışarı çıkamıyorum giyinemiyorum. arkadaşlarım hep alay ediyorlar. benim de hayallerim var. genç bir kızım. ben de evlenip gelinlik giymek istiyorum. ama olmadı. bu duruma çok üzülüyorum. hayırseverlerin verdikleri parayı biriktirip hastaneye gidiyorum bir ümitle ama hep boş çıktı. biz 4 kardeşiz 3’ü engelli. onların iyi bir hayat yaşamasını istiyorum. her insan gibi onlar da yesin, içsin tek isteğim bu."
ayrıntılar
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar