doktor terörü

işbu genelleme muhatap kalınan muamelelerin karşısında biçare kalan bir kardeşinizin acizane serzenişinden beri değildir.
ayrıca: (bkz: president hariç)

küresel pandeminin yılmaz savaşçıları, duvardaki che posterininin yerini alan the maskeli avengers. alkışlar, bayraklar, dualar hep onlar için. ne güzel fırsattı bu di'mi? tam zamanı, yap siyasete baskıyı, al koruma kanununu. atamı kıskandıracaksınız yoksa dert değil. gayri höst dedin mi "al bunu al al!" taksici şevki abi mi okudu 6 seni tıp aslanım muhafazanın da bir önceliği var.

son bir ay içinde gözü kör olan kuzenimin ameliyatı için evine gardırop isteyen himmet avcısına mı şahit olmadım, dizinden ameliyat isteyen nenem için kapısında yatırıp kaldıran enaniyet çukuruna mı... "biz nelerle uğraşıyoruz" diyor bir de hırpani bir tavırla: "kolay mı insanla uğraşmak?" şevki abi flamingo göçünde bitap düşene sallıyor direksiyonu çünkü onun ne işi olur primattan devşirmeyle?

demiyoruz ki sövelim dövelim, sulandırmayın şimdi. mabadıyla burnu orantısız havalanmış bir güruh karşısında çaresizce siniyoruz oğlum yarın işin düşecek. düşmez kalkmaz bir Allah. tıp yılanı zehir/panzehir diyalektiğine atıf değilmiş, deniz/yılan metaforuna ince göndermiş onu anlatıyoruz.

huyum kurusun duayla bitireceğim:
cepli önlükler ve bandanalar tedavülden kalksın, mümessillerin hediye ettikleri kalemler kurusun,
döner sermayeler dönmesin Allah'ım!
amin inşallah.
devamını gör...
hekime en çok ihtiyacı olan ancak hekim düşmanlığı da en üst seviyede olan güzide* halkımızın bir varsanısı. neymiş efendim evine gardrop istemişmiş. bugün evet eski doktor maaşları yok belki ancak hiç bir hekim de vatandaştan gelecek üç kuruşa muhtaç değil. sizin doktor düşmanlığınız batsın. son olarak şu nükte ile bitiriyorum: "çocuğa ne olacaksın?" diye sormuşlar. " doktor" diye cevap vermiş. "ya doktor olamazsan?" diye sormuşlar. "o zaman da doktor düşmanı olurum." demiş.
halkımız gibi sözlüğümüzde de malesef doktor düşmanlığı mevcut. halktan daha okumuş ve nisbeten daha aydın kesimin oluşturduğu bu platformda bunları görüyor olmak demek ki bu düşmanlık cehalletten daha farklı şeylerden de ileri geliyor diye düşündürüyor insana
son söz: doktor düşmanlığı yapan doktorsuz kalsın.
devamını gör...
kimsenin doktorlara doktorlar terördür, duyarsızdır şeklinde genelleme yaptığı yok ama bazılarının mesleğini icra ederken insanlıktan uzak tutumlar sergilemesi dile getiriliyor; hepsi denilmiyor. terör; polislerde de olur, öğretmenlerde de, doktorlarda da ve hatta sıradan bir vatandaşta da. yani bu yapmaması gerekeni yaparak insanlıktan uzaklaşma olarak ele alınır, mesleğe dil uzatmak için değil. derdine çare bulmak için hastaneye giden birinin karşısına çıkan vicdansız doktor için yapılan eleştiri genelleme yapılmamasına rağmen neden rahatsız ediyor? doktorsuz kalsın demek de mükemmel bir vicdan tezahürü, evet. hepsini boş ver; bu kadar şey yaşayan insanlar yalan mı söylüyor??? şimdi biz de siz de tıpsız kalasınız mı diyelim?
devamını gör...
her işin zorluğu vardır ve her iş kendi içerisinde süreçler barındırır. özellikle ülkemiz gibi bir sahada doktor olmak haliyle bazı avantajları kendiliğinden getirmekte. bakmayın bugün çok büyük bir bilek güreşi var eski doktorla hükümet arasında. 80 ve 90'larda doktorlar aydın doğan gibi davranıp hastane de durmaz her bina birer poliklinik olmuştu. şimdi kafalarına göre dışarıya hasta alamayıp, bıçak parasını istediği gibi düdükleyemediği için çoğu mutsuz.

en ifrit olduğum durum ise kendilerini açık ara aşırı kutsal sayıp işiniz düşünce görürüz sizi demeleri. arkadaşım maden ocağında çalışan adamda ülkeye katma değer katıyor, sende özel iltimas bekliyorsan al kıdem tazminatını git cem yılmaz repliği var. iyisi de vardır kötüsü de lakin herbolog olmaya da lüzüm yok. şırnak'ta ülke için canını ortaya koyan uzman astsubaylar bu kadar ilgi alaka meraklısı değil. hatalı oldukları alanları kabullenmek yerine ama biz az kişiyiz ve çok işe yarıyoruz denilmesi tamamen iç egonun dışarı yansıması. en yakın 4 akrabam doktor, çevremizdeki dostlarımın 2 tanesi direk covid kliniğinde neyin cakası bir bilsem.

ulaşamadığı ciğer diyen mi dersin, ah biz olmasak ne olursunuz diyen mi ne bekliyorsunuz sokakta, evde, iş yerinde, sosyal mecrada kırmızı halı serilmesini mi? hayır sanki laf söyleyenler 67 yaşında kardiyolog prof.hayat acısından dem vuruyor. doktor terörü de var, finansçı terörü de, basın terörü de..
devamını gör...
tek bildiğim var Allah kimseyi hastaneye düşürmesin. düşünce anlıyor insan. doktorlardaki ego doktorlardaki kibir kimsede yok. anlatmaya gerek yok herkes biliyor bunları. bir de bu koronadan sonra artık hiçbirşey denmez. iyice kalktı havaya birşeyler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar