doktor vs mühendis

biri temiz paktır, satılığa çıkardığı evi arabası kıymetlidir; diğeri yağın, tozun içindedir. ikisinin kaderinin birleştiği nokta istedikleri kızları alamamalarıdır. çünkü toplumumuzda hemen her kızı ne doktorlar, ne mühendisler istemislerdir de alamamışlardır.
devamını gör...
ikiside bir noktadan sonra sıf normal olmadıkları için bile çok değerlidir...

bir cerrah ile ciddi manada buluşlara, yeniliklere imza atmış bir mühendisi düşünsenize senin benim gibi yer içerler ama senden benden çok farklıdırlar...

devamını gör...
davulcuya kaçan kızı alamayan zorlu iki meslek karşılaştırması. benim için önemli olan ise ortak yanları olan o kız.
devamını gör...
birinin etrafı kızlarla doludur, öbürü belki dürbün bulursa bir kaç tane görür. tabi bu kesin bir yargı değildir, hemen alınmayın mühendisler.
devamını gör...
üşenmeyip yazacağım. bir gün bir doktor arabasını teknik servise götürür. servisin sorumlusu da makine mühendisidir. arabayı tamir ettikten sonra doktora şöyle der : ben arabanın motorunu değiştirdim. elektronik aksamın kontrol ettim ve bir sürü parçasını değiştirdim. ama senin verdiğin para şu (?) kadar. oysa sen öyle misin oturduğun yerden paraları götürüyorsun. doktor da ona cevaben der ki : arabanın motorunu araba çalışıyorken değiştirsene ! (kalp ameliyatını kasteder)
devamını gör...
doktorla eğlenilir, mühendisle evlenilir. doktorlar hiç evcimen değiller. devamlı insanlarla haşır, neşir olduklarından mıdır nedir biraz kafadan şeyler. mühendisler zavallı. çevrelerinde hep erkek var. önlerinde de bilgisayar. ama kimse mühendisin peşinden koşmaz. doktorun peşinden koşar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar