doktorların şehir hastanelerine karşı çıkması

"4 mart’ı neden tıp bayramı olarak kutlamadıkları, talepleri ve istanbul’da gerçekleşecek büyük hekim yürüyüşü’ne ilişkin konuşan ttb merkez konseyi başkanı sinan adıyaman, "dünyanın vazgeçtiği mega proje adı altındaki şehir hastaneleri uygulamasından vazgeçilmelidir. istanbul’da 17 mart’ta gerçekleştirmeyi planladığımız büyük hekim yürüyüşü’nde hep birlikte tek bir ağızdan taleplerimizi haykıracağız." ifadelerini kullandı."


haber bu peki sebep nedir?

tüm yazdıklarımı sildim. kimsenin canını sıkmak istemedim. demek ki yanlış düşünüyorum zahmet olmazsa doğrusunu yazın da öğrenelim. haber yukarıda. gerçekten merak ediyorum. sırf marjinal sola desteği için ben ttb ye gıcık oluyorum. belki de hakikaten şehir hastanesi fikri berbattır. sıkış tepiş leş gibi hastaneler belki daha iyidir. belki de devlet komple bırakmalı sağlık işini özel hastaneler devam etmeli.

türk tabipler birliği'de burada.
devamını gör...
küçük hastanelerle daha iyi hizmet verilebildiği için olabilir mi?

adam çalışmak istemese büyük hastane her zaman avantajlıdır. takibinin yapılması zor çünkü. küçük hastanede kontrol daha kolay.

ayrıca hastane lokasyonlarının artması vatandaşın daha kısa yooldan hizmete ulaşmasını sağlamaz mı? ben mi yanlış biliyorum ?
devamını gör...
o hastanelerin yapımının masrafı doktorların döner sermayesinden kesilen ücretlerle ödeneceği içindir.

bu ülkede tüm memurlar ve işçiler asgari ücret seviyesine çekilecek. ak parti'nin adalet anlayışı böyle. düşük ücretleri iyileştirerek yüksek ücretler seviyesine ulaştırmak yerine; yüksek ücretleri indirerek düşük ücretler seviyesine çekerek adalet sağlıyor, benim mu'min partim. bunu da tabanda ezilen, horlanan asgari ücretlinin kompleksini arkasına alarak yapıyor.

yapıyor mu?

yapıyor!

işini yürütene helal olsun!
devamını gör...
herkes küçüklüğü hakkında yorum yapmış çok enteresan. ben büyük iyidir demiyorum zaten. kimsenin bir fikri yok mu benim yazdığım tanım üzerinden yapıyorsunuz eleştirinizi veya savunma mı diyeyim bilemedim. şehir hastanelerinin mükemmel olduğunu savunmuyorum. bana bir doktor söyledi bazı doktorların tam da yukarıda yazdığım sebeplerden ötürü şehir hastanelerine gitmek istemediklerini. varsa bildiğiniz öğrenelim. ben her şeyi doğru bildiğimi iddia etmiyorum. türk tabipler birliğinin zihniyetini de kusura bakmayın herkes biliyor. doktorluktan çok başka bir örgüt yapısı var.
devamını gör...
hekimleri bilmiyorum da yaşadığım şehirde, dolmuşçudan tut, liseye giden öğrenciye kadar herkes karşı çıkıyor. bir kere bulunduğum kentte altyapı sorunu var. örnek vereyim hemen
normalde 100 km hızla 10,12 dakikada gittigim yolu , yoğun saatlerde 1 saatte gecemedigim oluyor. şehir hastanesi düşünülen yere gitmek için de en basitinden bu yolu kullanmak zorundasin. düşünmek istemiyorum ama yarın öbür gün o ambulansın içinde bir hasta, bir yaralı olsa 1 saat bekleyecek mi mesela , ne yapacak ? bunu sadece kendi yaşadığım kent için yazdım mesela. altyapı yok. bu en basit sorun belki. hastane düşünülen yer de ayrıca bir komedi. otur ağla, o da ayrı bir şey zaten.ensesi kalın kodoman hekimler de devlette çok bulunmuyor yine. yok değil, var ama azınlık. üniversite hastanesi ise ayrı. tam gün yasası çıktı çıkalı azıcık isim yapmış olanını ya özel aldı ya da adamlar gitti kendi muayenesi açtılar. kaldı ki hekimler arası deontoloji tüzüğü çok da ehemmiyet verilen bir şey hala, kalkıp kimse kimseye durduk yere niye 'horozlansın' .

şehir hastanelerinin iyi yanı hiç mi yok derseler de, illa ki vardır ama eksileri daha göze batıyor maalesef.
devamını gör...
hastane hastane gezmek varken, sevk varken, birbiriyle koordineli çalışacak hastaneler bütünü neden iyi olsun ki?

hizmeti alacak halk karşı çıkıyorsa vardır bir bildiği. hizmeti verecek doktorlar karşı çıkıyorsa vardır bir bildikleri.

üstelik yeni hastaneler en son teknoloji ile daha fazla ayrıntı düşünülerek tasarlanıyormuş, kimin umrunda.

falanca birimin, falanca makinenin, falanca uzmanın bulunduğu diyerek o hastaneden bu hastaneye dolaşan kimseler yok galiba burada.

henüz hastanelik olmamışız gibi pek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar