doktorunu yormak istemeyen bilinçli hasta

#özgürler 

gereksiz ve ufak tefek rahatsızlıklarla doktorunu rahatsız etmek istemeyen hatta karnına ağrı girse bile bunu gaza yorup üst batını ufalayarak kendini tedavi eden bilinçli hastadır. hasta mı dedim? tövbeler olsun, rahmetli olacaktı o.
devamını gör...
acil servise ilaç yazdırmaya gelmesin yeter hastası. orda cpr yaparken yandan öfleyip püfleyip bize ne zaman sıra gelecek diye hiddetlenenler var. Yav şu hastanın kalbi atsın gelip yazacağız senin majejiğini tamam bekle, Kaçmıyoruz. Alt tarafı gripsin. İlaçsız 7 gün ilaçla 1 haftada elbet iyileşeceksin gözünü seveyim sabır. *
devamını gör...
gereksiz yere ses yükseltmemesi, o an doktorun elinde olmayan şeyler için ortamdaki tüm sağlık çalışanlarına karşı sırf ego tatmini amaçlı ortalıklarda kendi çapında drama sahnesi oluşturmaması kafi hasta tipi.

murphy kanununun işlemesinden midir nedir en sessiz sakin ve saygılı bekleyen insanlardan ciddi ve acil vakalar çıkıyor, keşke ses çıkartan siz olsanız, insanın daha çok emek sarf edesini getiriyorsunuz ne diyeyim....
devamını gör...
ben mesela. ama bunlar karşısında bilakis susacaksın. yoksa bu kadar konuşursan onlar suskunluğa bürünüyor. bir de cevabı hazır adamın:
"ben genelde pek yorum yapmam."
döv bunları döv.
devamını gör...
genelde bu durumu anlayan doktora da denk gelmez hastadır.

bu meselede öncelikle internetten kendine doktor unvanı veren bilinçsiz hasta profili sıkıntı çıkarıyor. adamlar bu tiplerden o kadar illallah ediyor ki bu yükü kaldıramayan doktorlarda iş, hastayı kesinlikle dinlememeye gidiyor.

bir diğer yanı da bazı doktorların üzerindeki kibir. sen adamın iş yükünü hafifletecek şeyler yapmış/söylemiş olursun kalkar bana iş mi öğretiyorsunuz tavrı takınır.

sen önce doktor arkadaşlarınla üzerine kafa yormuşsundur, gerekli yahut gerekmesi olası tahlil/testleri yaptırır hocanın tecrübesine binaen hepsini alır ona muayene olmaya gidersin, sana der ki önce muayeneye geleceksin, kafanıza göre iş yapmayın.

e ben bu adamı nasıl yormamaya uğraşayım. işini öğretecek olsam son aşama sana gelmem, belli ki senin tecrübe ve bilgine assolist muamelesi yapıyorum.

velhasıl bu sistemde beyhude çabalayan hastadır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar