dolar kuru

#ekonomi 

3,81155664 türk lirası 10 mart 2018.

bakalım 5 yıl sonra ne olucak..edit yapıcam.
devamını gör...
ılık ılık, böyle çaktırmadan 3,89’ gelmiş 4.25 lere kadar da yolu var dur bakalım, parite olayları olmasa çoktan dayanmıştı sınırlara ama göreceğiz neler olacak.
devamını gör...
annemin eltisiyle her görüşmesinden sonra yükselen tansiyonu gibi sürekli yükseliyor. bildiğin 3.94 oldu.
devamını gör...
duyumlara göre 5'i geçecek olandır.

(bkz: halkbank'a ceza gelmesi)

ama ben inanmıyorum.

çevremdekiler dolar almaya başladı ama terste kalacaklar gibi.
devamını gör...
"dolar kuru, euro ıslak" desem ortamı yumuşatmaya yetmeyecek. sinirim geçmeyecek. kuruttun bizi kuruttun. kurun batsın dolar.
devamını gör...
suriye de çekişmenin git gide alevlenmesi ile artık ucu açık kurdur. bence yakında kurdan daha önemli problemler bekliyor bizi.
devamını gör...
abd tahvil piyasası 3 aydır s.o.s veriyordu , çin ile abd arasında yaşanan ticaret savaşı, rating kuruluşlarının negatif yönlü türkiye seyri, sınırımızda olası muhtemel rusya - abd gerginliği, enerji fiyatlarinda başlayan yükselmenin bütçeye etkisi , faizlerin yüksekliği gibi sebeplerle try / usd bazında ayrışan ülkemizin kesinlikle müdahale etmemesi kurdur. şu an kur artmıyor , olması gereken yere geliyor.

devamını gör...
şu sıralar git gide artış göstermekte, enflasyon oranı açıklandı ve 1 abd doları 4.1775 türk lirası olarak güne giriş yapmıştır.
devamını gör...
maşallah maşallah dediğim kurdur. sağolsun bu yükseldikçe ben zenginleşiyorum. öyle param erimekten kurtuluyor değil ciddi ciddi zenginleşiyorum.
devamını gör...
usul usul istikrarlı bir şekilde yukarıya doğru giden kurdur. 4,20 tl bandına dayandı. bir zaman 4 tl olur mu olmaz mı muhabbeti yapıyorduk.
kuruttun bizi kuruttun!
devamını gör...
üretici enflasyonuna bakarsak, henüz tüketici fiyatlarına iştirak etmemiştir. yani önümüzdeki aylarda artmaya devam edecek kurdur. *
devamını gör...
seçimin erkene alınmasının en büyük sebebidir. kurun bu hali seçim dolayısıyla iki aylığına sık boğaz edilmiş halidir.
seçim ikinci tura kalacağı için muhalefet günah keçisi ilan edilip işte bakın ikinci tura kaldı ne hale düştük edebiyatı yapılacaktır.
devamını gör...
seçime kadar 4.50ye tırmanır. seçimi ilk turda alamaz ise rte, kur 5 liraya fırlar sonrası Allah kerim. eyy kılışdar eyyy faiz lobisi derken olan yine vatandaşa olur.

yurtiçinde dolarla borcu olan ne yapsın ne etsin o borcunu kapatıp tl ile yapılandırsın. yurtdışına borcu olan ise hali yaş.
devamını gör...
başkanlık seçimi sonrası küsuratlar yerine 1 dolar 5'tl ye sabitlenirse ekonomi şahsi fikrim rayına oturur. çünkü sabah 4.19 ile açılan kur 4.27 olunca bende hesap kitapla bitap oluyorum.

e1k kardeşim dolar ne olur?

azalır sen tl al..
devamını gör...
dolarla işi olmayan sıradan vatandaşı üzen kur. lakin esas üzülen borcu borçla kapatan dolar borçlusu reel sektör. böyle gider borçlar ödenemez seri iflaslar yaşanırsa nur topu gibi bir ekonomik krizimiz olur. şu an avmlerde dolarla euro ile kira ödeyen esnafın halini düşünün.

24 haziranda kim seçilirse seçilsin iyi günler beklemiyor.
devamını gör...
gün itibarıyla 4.25 tl'den işlem görüyor. en dış kulvardan koptu geliyor adı batan.
devamını gör...
ithalata dayalı ekonomilerde sorumlu kur.

yalnız, biz ekmeği türk lirası ile aldığımızdan ithalatçılar bizi ilgilendirmiyor. yalnız ithalatçılar çok sevdiğimiz kozmetikleri falan ithal etmezlerse o zaman ilgileniriz.
devamını gör...
yalnızca 60 gün içinde yüzde 16 artan döviz birimi. ama kurdaki artışa inanmazsanız alım gücünüze etki etmiyor sanırım, koskoca bakan yalan söyleyecek değil ya! göz göre göre ekonominin istikbalini beton yığınlarına, göbekli müteahhitlere, ahlaksız manipülatörlere, şerefsiz danışmanlara entegre eden herkesin allah belasını versin...
devamını gör...
an itibariyle 4,39 tl olandır.

euro ise 5,24 tl olmuş.

vay anasına sayın seyirciler... ekonomi çok iyiydi değil mi?
devamını gör...
ihracatçıyım ama hiçte işime gelmiyor. habire sipariş güncelleme ve iptal talepleri alıyoruz. dolar kuru 3.80lerdeyken oturup anlaşmışsın. şimdi dolar kuru 4.40 lara dayanınca elin oğlu aptal değil ya dönüp 'birader şu bizim işi tekrar oturup konuşalım' diyor. bu yetmezmiş gibi sipariş vermek isteyen müşteriler 'hele biraz daha bekleyelim bu kur daha da artar' demekte. tüm planlamalar çöpte. çık işin içinden çıkabilirsen.
devamını gör...
durduramıyoruz 4.44 civarlarında geziniyor. dolar bize ekonomimiz 4 4 lük mesajı veriyor.
devamını gör...
dünya genelinde dolar üzerinde benjamin franklin resmi vardır bizde son 3 ayda bu beşiktaş'ın eski antrenörü olan benjamin toschack'a evrilmiştir.

4.43 diye kur mu olur ulan ?! 4.43 , barcelona deplasmanına giden deportivo'ya verilecek iddia oranıdır.
devamını gör...
"dört görecek dikkat etmek lazım" denildiğinde ak parti; algı operasyonu demişti dolar için, doları 4,44 rakamına algı mı getirdi ben onu anlayamadım.
devamını gör...
çöp yabancı fitbolculara milyon dolar ödeyen türk kulüplerinin kara kara düşünmesine neden olan kur. ligi başlatmaz lan bu durum. 4,44 ne olm iddia oranı mı??
devamını gör...
bence konunun bu olmaması gerekiyor. yani dolar kuru yükseliyor diye bir algıya kapılıyorsanız yanılıyorsunuz. olay türk lirasının değer kaybetmesidir. eğer dolar değerleniyor olsaydı bütün dünyada değerlenmeliydi. ama öyle olmuyor sadece türkiye'de ve bir kaç ülkede oluyor bunun sebebi de türk parasının talep edilmeye değer bir para olmamaya başlamasından.
devamını gör...
1 gürcü larisi 1.85 tl. tl bütün para birimleri karşısında değer kaybediyor. tl karşısında sadece dolar, euro yükselmiyor. neredeyse bütün para birimleri yükseliyor.
devamını gör...
4.60'lara kadar dayandı ve daha kimseden ses, seda yok. durumun ciddiyetini bilemeyenler için söylüyorum; bu gidişat, kemer sıkma politikasına kadar gidecek. Allah sonumuzu hayır etsin.
devamını gör...
bu dolara da akaryakıta yaptıkları gibi ; gelecek zammı geleceğine ötv den düşseler ya.
bu ne kardeşim her gün ayrı kur , ayrı hesap kitap .
devamını gör...
tam amerika'ya gideceğim sırada fırlamasını kişisel algılıyor ve benjamine iyi dileklerimi iletiyorum.
devamını gör...
döviz talebinin artışı ile doğru orantılı olarak artar. eğer bir ülkenin döviz cinsinden yükümlülükleri yerli para cinsinden varlıklarını aşıyorsa açık pozisyon söz konusudur. bu açık ne kadar artarsa açığı kapatmak için döviz talebinde artık meydana gelir. artan talep ise dövizi harlar.

çözümü basit, döviz cinsinden yükümlülükleri azaltmak. özel kesimi bu hususta zorlayamazsınız ancak en azından devlet bu konuda bir şey yapabilir. mesela dış finansmana başvurmamalıdır.

2001 krizinde de devlet aynı sorunu yaşadı. bütçe açıkları dış finansman ile kapatılmaya çalışıldı, döviz darboğazı yaşandı ve döviz kaynaklı bankacılık krizi patladı. dış finansman yerine merkez bankası kaynaklarına yönelince de enflasyon yüzde 70'lere uçtu.

devlet en azından harcamalarını azaltarak vergiler ile idare etmelidir. ancak gel gör ki seçim süreci içinde boş keseden harcama vaadi yapılıyor. bunlar elbette bütçe açığına ve en nihayetinde dış finansman ile bütçe açığını kapatmaya kadar varacak. yani döviz talebi artacak o da kuru artıracak. yani doların düşmesi için gerekenin yapıldığını düşünmüyorum açıkçası. düşürülmek istense inanın düşürülür.
devamını gör...
ingiliz poundunun da 6,2764 olduğu kur. niye görmezden geliyonuz lan poundu??
devamını gör...
büyük ölçüde afrin operasyonu'nun sanrılarını yaşıyor, yaşatıyor. bu ölçekte bir artış birkaç ekonomisyen dışında öngörülmüyordu lakin patron çıldırdı. seçim öncesi son koz olan cumhurbaşkanının ingiltere seyehati de pek işe yaramış gözükmüyor. seçim sonrası ise en iyi ihtimalle 3,5 bandında seyreder, uzun süre oralarda asılı kalır.

(bkz: iyi düşünelim iyi olsun)
(bkz: iyiye bak)
devamını gör...
an itibariyle 4.80'i zorluyor. 4'ü daha yeni sindirdik birader, bu ne acele?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar