dolar kuru

abd tahvil piyasası 3 aydır s.o.s veriyordu , çin ile abd arasında yaşanan ticaret savaşı, rating kuruluşlarının negatif yönlü türkiye seyri, sınırımızda olası muhtemel rusya - abd gerginliği, enerji fiyatlarinda başlayan yükselmenin bütçeye etkisi , faizlerin yüksekliği gibi sebeplerle try / usd bazında ayrışan ülkemizin kesinlikle müdahale etmemesi kurdur. şu an kur artmıyor , olması gereken yere geliyor.

devamını gör...
şu sıralar git gide artış göstermekte, enflasyon oranı açıklandı ve 1 abd doları 4.1775 türk lirası olarak güne giriş yapmıştır.
devamını gör...
usul usul istikrarlı bir şekilde yukarıya doğru giden kurdur. 4,20 tl bandına dayandı. bir zaman 4 tl olur mu olmaz mı muhabbeti yapıyorduk.
kuruttun bizi kuruttun!
devamını gör...
seçimin erkene alınmasının en büyük sebebidir. kurun bu hali seçim dolayısıyla iki aylığına sık boğaz edilmiş halidir.
seçim ikinci tura kalacağı için muhalefet günah keçisi ilan edilip işte bakın ikinci tura kaldı ne hale düştük edebiyatı yapılacaktır.
devamını gör...
seçime kadar 4.50ye tırmanır. seçimi ilk turda alamaz ise rte, kur 5 liraya fırlar sonrası Allah kerim. eyy kılışdar eyyy faiz lobisi derken olan yine vatandaşa olur.

yurtiçinde dolarla borcu olan ne yapsın ne etsin o borcunu kapatıp tl ile yapılandırsın. yurtdışına borcu olan ise hali yaş.
devamını gör...
başkanlık seçimi sonrası küsuratlar yerine 1 dolar 5'tl ye sabitlenirse ekonomi şahsi fikrim rayına oturur. çünkü sabah 4.19 ile açılan kur 4.27 olunca bende hesap kitapla bitap oluyorum.

e1k kardeşim dolar ne olur?

azalır sen tl al..
devamını gör...
dolarla işi olmayan sıradan vatandaşı üzen kur. lakin esas üzülen borcu borçla kapatan dolar borçlusu reel sektör. böyle gider borçlar ödenemez seri iflaslar yaşanırsa nur topu gibi bir ekonomik krizimiz olur. şu an avmlerde dolarla euro ile kira ödeyen esnafın halini düşünün.

24 haziranda kim seçilirse seçilsin iyi günler beklemiyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar