doların yükselmesini sadece eleştiren insan

son zamanlar görülen insanlardır. tek yaptıkları baba parası ile alınan tablet/telefon/bilgisayar da sosyal medyada goygoy yapmaktır. aktif olarak ticaret veya geçim gibi sorumlulukları olmadığı için bu yükselişi iktidar partisine darbe vuracak önemli bir malzeme kabul ederler. yoksa adamın alımında satımında sıkıntı olmadığı için doların yükselişini çok da umursamamaktadır. bunların alayını bi araya toplasan ne yaptın desen en fazla bu ülke için askerlik yaptım derler başka vasıfları yoktur.

en ufak katkısı yoktur ama eleştiriye gelince herkes bana cmylmz.
devamını gör...
olm napıcaz lan. ne yapabiliriz. benim dolarım yok. fırından ekmeğimi, marketten ihtiyaçlarımı alan sade bir vatandaşım. ha işimle ilgili malzemeler dolar ile belirleniyor ve o şekilde alım yapıyorum. ama napim ben mi üretim veya reis bundan sonra tl ile deyip imkan sundu da almadık mı? e dolar arttıkça ben mal alamıyorum, alsam da satamıyorum bu durumda eleştirmeyeceğim de ne yapacağım.

vergimizi veriyoruz, 15 temmuz'da hadi sokağa dediler ona da çıktık. daha napalım lan yıldız tilbe'nin tavsiyesine uyup evde dolar mı basalım nedir yani yapabileceklerimiz.
devamını gör...
ben de şimdiye kadar doların yükselmesini sadece eleştiren o sorumsuz insanlardan biriydim ancak bu başlığı okuyunca silkelendim, kendime geldim, "oğlum muhalif, bir şey yapmalısın" dedim ve artık doları sadece eleştirmek yerine bilfiil dolara müdahale etmeye karar verdim. yarın ilk işim piyasa faizlerini yükseltip doların ateşini düşürmek olacak. belki orta vadede piyasadan tl çekip dolar sürebilirim ama o tam belli değil, konjonktüre göre hareket ederiz.
devamını gör...
benim. üstelik askerlikte yapmadım. biz eleştirdikçe dikkat çekmek için daha çok yükseldiğini söyleseydiniz adını bile anmazdık.
devamını gör...
çözüm önerisi getirmeyen iktisadi idari kifayetsizdir bu insan.
neticede bütün para politikaları elinizde eleştirmeyin de her şeyi devletten beklemeyin ya.

kendi iş arkadaşlarımla veda konuşması yapacak olan benim, hala bık bık doların yükselmesini sadece eleştiriyorum. Allah beni ıslah etsin.
devamını gör...
şey değil mi ya bu... devletimizin yöneticileri. dolar her yükseldiğinde dışarıya şikayetlenme ve eleştirenleri eleştirme dışında pek bi şey yaptıkları yok. 10 yıldır deniyor ki şu inşaatı rantı bol diye gazlayıp durmayın. endüstriyel üretim, tarım, hayvancılık... ama yok. sözde toplu konut idaresi toplu lüks daire ve rezidans işletmesine döndü. gelir adaletsizliği ve üretmemenin başını devlet çekiyor.

napak şimdi 10 milyon vatandaş bulup 10ar lira koyup fabrika mı açak...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar