dolduruyorum

genellikle form doldurmada söylenir. bazen de elinde kese kağıdı ile bekleyen kuruyemişçinin uzun uzun düşündükten sonra hangi çerezi almaya karar verdiğini söyleyen müşteriye de denilir. doldurmak fiilinin birinci tekil şahıs şimdiki zaman kipi çekimidir. daha ne diyeyim yaw? *
devamını gör...
bilgisayar oyunlarında, dizi ve filmlerde geçen savaş veya çatışma temalı sahnelerde karşımıza çıkar. grup halinde çoğunlukla 4-5 kişi olarak düşmanla temasa geçen askerler birbirleriyle eşgüdüm içinde hareket ederler.

aynı doğrultuda sağlı sollu konum alan askerlerden biri şarjör bittiğinde ya da acil durum yüklemesi yaparak şarjör değiştirdiğinde kendi kanadı geçici bir süre için boşa düştüğünden, kendi yönünden gelen tehditlere karşı hem kendini hem de takımı korumak üzere yüksek sesle bağırır.

dolduruyorum mu der yoksa daha pratik olarak başka bir şey mi der bilemem ama çoğunlukla değiştiriyorum diyorlar.
devamını gör...
interaktif sözlüklerde boş başlıklar söz konusu ise düşünü/yorum gibi addedi/yorum bu birinci tekil şahıs eylemi; tıpkı yazı/yorum da olduğu gibi ya da bir üstadın çizi/yorum köşesi gibi. bili/yorum kafam bir milyon ancak mazur görün sizi sevi/yorum.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.