dolmanın sadece içini yemek

kimi zaman takıntılı kişi aksiyonudur. 8-9 adet dolmanın içlerini çıkarır, birleştirip pilav gibi yer:

+ oğlum pilav da vardı arkadan.
- ya saniye teyze ben kabuklu pilavı daha çok seviyorum.
devamını gör...
daha çok çocukken yapılan mantık hatasıdır. zira bu hata mis gibi biber dolmaları için geçerlidir. çocuk biberi yemek istemez, itinayla içini sıyırır, biberse bir kenarda çöp olur kalır. sanki insanın damak tadı yaşıyla birlikte büyüyor.
devamını gör...
sinir eden insan eylemi. o yemeğin adı ne ? dolma! yani içine bir şeyler doldurulduğu için adı dolma. asıl olan doldurulan şeyde, dolduran maddede değil. anladın mı?
devamını gör...
valla bunu yapanlara özellikle kuru patlıcan dolması kuru kabak ve domates gibi dolmaları tuketmesini salık verin bunlara alıştırıp araya biber dolması kaynatınca alışıyorlar. zira bende eakiden böyle yapardım, sonradan böyle aştım mevzuyu.
devamını gör...
dolmanın dışını dışlamak, ötekileştirmek, tasvip etmiyoruz bilim adamları olarak. bilimsel açıklama; dolmanın içinde karbonhidrat ve protein varsa dışında da sebzelerden alacağınız vitamin ve mineraller var. * * *
devamını gör...
biberi çok seven biri varsa sofrada sadece dışını yiyen adam bir anda bütün ön yargıları yıkabilir ya da bir daha dolma yiyemez. bu arada ben biber dolmasından bahsediyorum.
devamını gör...
insanlar asiri yumusak oldugu icin kabak ve patlican, keskin kokulu ve karaktersiz oldugu icin de biber yemiyorlarsa; anlasilabilir bir durum. yine de yalanlamiyoruz tabi rabbimizin hicbir nimetini. yapanlarin ellerine saglik, canlarim benim cok iyi yapiyorlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar