dolu kadehi ters tut

ilk gördüğümde şarkı ismi zannettiğim, indie tarzı müzik yapan bir grup. deniz tekin'le belki isimli şarkılarına hoş bir düet yapmışlar.
devamını gör...
iyi müzik+ kendini izleten klipler. enerjileri yüksek, bizimlasınız.

bu arada küçüklükten hatırlıyorum isimleri hani şu yapılan eften püften zeka testleri olur ya ordan geliyor. kadehi ters tutmuyorsunuz, elinizi ters çeviriyorsunuz. nasıl? zehir gibiyim değil mi? maşallah bana.
devamını gör...
video altında ki bu yorum tanım olarak yeterli gibi: hece ölçüsünü öttürmüş kafiye havada uçuşuyor.müzik değil monalisa.

devamını gör...
daha önce çok kez denk gelmeme rağmen yine garip isimli bir indie grup ne olabilir ki diye dinlememe konusunda ısrarcıydım. ancak üstteki yazarın övgüsüne dayanamayıp yapma n'olursun ile başladım dinlemeye.

yapma n'olursun çok ritmik güzel bir şarkı. hatta şarkıda kediye yaptığı atıf beş şehir filmindeki aşık adam sınanmaz sahnesini hatırlattı bu da ayrı güzel. aldattın mı? şarkısında hain sevgiliye gözün doysun demesi de bi garip.

her neyse üç beş şarkısına daha baktım kafiye konusunda başarılı bi grup ama soundlar kalabalık geldi.

demem o ki cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle şarkı besteleme ve grup kurma işine sınır getirilsin takip edemiyoruz.
devamını gör...
dolu kadehi ters tut ev hanımlarını çıldırtacak bir emir cümlesi. hele kadehin içersinde içki varsa. diyeni de, kadehi tutanı da çamaşır suyunda çitilerler.
devamını gör...
ömer hayyamın 24 numaralı rubaisinde yer alan dörtlük, grup ismini buradan alıyor. Son dönemlerde ki marjinal grup isimlerinden biri. Cidden aşıyorlar kendilerini. Eskiden en fazla "Pilli Bebek", "Mor ve Ötesi", "84" idi. Şimdi neler var neler *)

--- alıntı ---

tanrım; bu güzel yüze vermişsin emek
o sümbülü koklamak, saçın ellemek
sonra da ona bakma, dersen, anlamı
dolu kadehi ters tut, hiç dökme demek!

--- alıntı ---

edit :// olum niye eksi verdiniz, eksi veren arkadaş bi özelden öylesin bakem.
devamını gör...
grubun ismi kadıköy moruk tiplerinden çıkma gibi. hiç dinlemedim, bu yüzden ön yargılıyım. tamam kardeşim içki şarap kadeh felan evrim de zaten var, tanrı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar