dört kadınla evlenen erkek

erkeğin hasıdır hası. hemcinsleri tek kadınla başa çıkamazken o 4'ünün de icabına bakmış, geniş bir aile kurup gül gibi geçinip gitmiştir.
devamını gör...
dinimize göre hassas bir konudur. dört kadınla farklı zaman dilimlerinde evlilik yapıldı ise genelde sorun teşkil etmez. ama aynı anda dört kadın ile evlilik oldukça hassasiyet gerektiren bir konudur. öncelikle eşlerden herbirinin birbirine rıza göstermesi gerekir ki evlilik gerçekleşsin.

ve en önemlisi eşler arasında adil davranabilmektir. ki bu her babayiğidin harcı değildir.
devamını gör...
ahir zaman da zengindir kardeşim. ayrıca dininden şüphe ederim o adamın.

zira müslümanlar garip gelmiştir, garip gideceklerdir. ne mutlu gariplere. gerçi adam 4 kadınla evlenerek yeterince garip gözüken bir hareket yapmış ahir zaman da ama garipliği göreceli kılan şartlar sağolsun şüphe duyarım.

bence bu adam garib değil. gariban değil. 4 hatunla evlenmiş. kahrolsun adaletsiz dağıtılan seratonin hormonları.
devamını gör...
bir kadınla evlenip geri kalanlarına göz kırpmaktan gözü şaşı olan erkeklerle hiç karşılaştırılmayacak kadar mübarektir. kendisine tanınan hakkı kullanmıştır. mesele zenginlikse,bunu en az dört kişiyle paylaşmıştır. bu açıdan da cömerttir. Allah helâl olanı tercih edene selamet versin.
devamını gör...
zengin ve ensesi kalın erkektir. aksi söz konusu olamaz. o kadınlar adamın aşkı ile yanıp tutuşup evlenmiş değillerdir. tabii burası kimseyi ilgilendirmez.
hepsine ve onlardan olan çocuklarına hukuki olarak eşit haklar tanımış, nikah miras, neseb, mehir ve nafaka hususunu garantilemişse, gizli kapaklı değil, koluna takıp herkese, sosyal çevresine topluma "bunlar benim eşim" şeklinde tanıtmışsa ve öyle biliniyorsa no problemdir. nitekim yapılmışı da var. ikinci eşine noter onaylı sözleşmeyle resmi nikahın kadına tanıdığı tüm hak ve menfaatleri garantileyen, eşimdir diye ele güne tanıtan ve yaşatan erkekler mevcut.
ama gizli kapaklı iş çevirip "yerçekimsiz ortamda çilek yiyeyim ama muz tadı gelsin"cigillerdense ateş onu çağırıyor.
devamını gör...
random bahanesi "peygamber de çok eşliydi" olan, "peygamber gibi sen de kabileleri barıştırmak için mi evlendin?" sorusunu sormak istediğim adamdır.
devamını gör...
bahanesi filan olmayan erkektir. Allah'ın helal kıldığını, dinden bihaber, beyinleri feminist zırvalarla doldurulmuş cahiller istedi diye bahane sunarak mı yerine getireceğiz? gerçek şeytanüstülük, nefsine hoş gelmediği için Allah'ın helal kıldığına haram muamelesi yapmaktır. saçmalamanın da bir sınırı var...
devamını gör...
aslında her eşe eşit muamelede bulunmak her birine ayrı ev açıp maddi manevi her ihtiyaçlarını birini diğerinden ayırmamak kaydıyla karşılamak üzere verilmiş olan izni hak iddia eden erkektir. bu izni de peygamberden başka biri hakkıyla zor yerine getirir. ve haksızlık yapmaktan korkarsanız bir tane alın kısmını da dikkate almalı.
devamını gör...
birinin hakkını diğerine geçirme ihtimali yüksek olduğundan, bir tane alarak garantiye gidip, hakkını tam olarak vermeye çalışması daha akılcı olacaktır .
devamını gör...
lan bahse girerim konuya yorum yapanların birçoğu bekardır.

şimdi ulan olmalı tabi, erkektir erkek diyorsan evlilik nedir bilmiyorsundur. bak çok basit söyleyeyim. bir eş buldun evlendin. lan tamam düğünü yaptık artık aşkımla aynı evde yaşarım giderim diyemezsin. sen o kızla evlenirken onun ailesiyle de evlendin. artık dikkate alman gereken bir ailen daha var ve asıl ailenle o ikinci aile arasında bir denge kurmak zorundasın ki evliliğinde huzur olsun. yoksa kaynanasına çok gitmiş, anasına daha çok değer veriyormuş filan kafayı yedirtirler adama. ha dersen ki banane lan ben bildiğimi yaparım o zaman iki alternatifin var. ya bir tarafın memnun olmadığı mutsuz bir evlilik yaşarsın ya da boşanırsın.

bak daha kadını idare etme mevzusuna gelmedim. çok basit söylim. hafta içi eşşek gibi çalışırsın evine para getirmek için ve eve geldiğinde kılını kıpırdatmaya halin olmaz. ama kadın döner der ki bize yeterince vakit ayırmıyorsun. evet değil mi olabildiğince mantıklı bir şekilde anlatırsın. "aşkım hayvan gibi çalışıyorum, çalıştığımı evime getiriyorum haliyle yoruluyorum ve akşam bir iki saat dinleniyorum". peki karşı taraf ikna oldu mu. kesinlikle ikna olmaz.

falan filan uzar gider. ama ilk önce bir evlen ve evliliği gör sonra cesaretin varsa ikincisine niyetlen ve sen bırak dördü ikiyi idare edersen yeryüzünde şu anda senden daha becerikli insan yoktur bunu bil.

sonuç olarak nefsi istediği için evlenmiş olan ve sözkonusu ayette geçen adaleti sağlamayacak erkektir.
devamını gör...
ister keyfi isterse başka bir şey için evlenmiş olması
karılarından başka kimseyi ilgilendirmemeli

onun derdi kendine yeter zaten

bazı ünlü veya güçlü erkekler vardır ki
evli olsa bile kadınlar onunla evlenmek isteyebilir
ilk evlenen karısı bile bu şartla evlenmeyi kabul edebilir

birçok ünlü erkek için geçerli olabilecek bir durum.

sonrasında bu ünlü erkeğimiz (malum şahsın ismini yazmıyorum)
hayat boyu 2.000 karıyla (yazıyla iki bin karı)
fuhuş yapmak yerine uslu uslu dört karısıyla hayatını pekala yaşayabilir

her taraf razı olduktan sonra devlet de bu konuda kolaylık göstermeli bence
yani bu dört kadın zaten adaletin tam olarak yapılamayacağını
bilmesine rağmen kabul ettiyse size ne bize ne!

sonuç olarak şuna bağlıyoruz

Allah ayetle ruhsat vermiş ve tavsiyelerini göstermiş
ama erkek keyfi için yapmasın dememiş

bu durumda nefsinize ağır geliyor diye
erkeklerin keyfine karışmayın

başlangıçta çok eşlilik kabul anlaşmasına imza atmıyorsanız
korkmanıza da gerek yok!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar