dört kişilik bir ailenin açlık ve yoksulluk sınırı

çalışanların geçim koşullarını ortaya koymak ve temel ihtiyaç maddelerindeki fiyat değişikliğinin aile bütçesine yansımalarını belirlemek amacıyla her ay yapılan araştırmada belirlenen sınırdır.
türk-iş temmuz ayı için 4 kişilik bir ailenin açlık sınırını 2 bin 406, yoksulluk sınırı 7 bin 838 lira olarak hesaplamış.
buradan
devamını gör...
ulan her zam gelişinde diyorum bu kez yoksulluk sınırını geçiyorum ama yok yine sınırın altında kalıyoruz. ama inanıyorum ete kemiğe bürünen ekonimik ivmemiz ile yakında yoksul sınırından terfi edeceğim. sana güveniyorum sayın başkanım.
devamını gör...
biraz palavra olan rakamlar. bir kere bölgeye göre büyük farklar varken tek bir rakamı verip aha bu demek de nedir? bu işi ciddi ciddi yapıyorsanız ayrı ayrı araştırın. şimdi bizim burda 2+1 eli yüzü düzgün bir ev 400 liraya kadar bulunabiliyor istanbul 'da ankara 'da izmir 'de ne kadar peki?

bu sendikalar rakamları sürekli abartıyor ki kendimizi yoksul hissedelim ve onlardan medet umalım. ayrıca zenginlik yoksulluk göreceli kavramlar kim karar veriyor kimin zengin olduğuna.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar