dost

ankaranın en meşhur kitap, dergi ve müzik satan ilim irfan tedarikçisidir. hatta millet kızılayda buluşacağı zaman "abi öğlen namazından sonra dostun önünde buluşalım" der. ( desem de inanmayın % 99 u öğlen namazı meselesini karıştırmaz. sadece şu saatte dostun önünde buluşalım derler. ikisi de doğrudur. )
devamını gör...
arkadaşla karıştırılan kavramdır... dost bambaşkadır..o sizi her halinizle sever... eleştirir fakat ölçü içindedir.. iyi veya kötü yaptığınız her şeyde sizin yanınızdadır..yılların geçmesi, araya km.lerin girmesi, zaman ve mekan değişimleri sizin onun kalbinizdeki en baş köşesinden asla başka yerine taşımaz...

insanın dostu bir elin parmakları kadar bile değildir.. dostlarımız bizi hiçbir zaman yarı yolda bırakmaz... gece sabaha kadar dinler.. her ihtiyacınız da hangi saatte ararsanız o sizi dinlemeye ve yanınıza gelmeye hazır olandır... can dır, sevilesidir..
devamını gör...
modern zamanlarda etrafımızdaki her bireyin eşin, çocukların,arkadaşın,sevgilinin, hocanın, talebenin sahtesi ikame edilebiliyor, biz onlarla miş gibi yaparak yaşayabiliyoruz ama dostun sahtesi piyasaya sürülemiyor, sürülse de miş gibi yaparak yaşamıyoruz.bu sebeple modern zamanlara bir nevi insanların dostsuz hayat sürdükleri zaman dilimi de diyebiliriz.
devamını gör...
mevlana mesnevisinde peygamberleri seyislere benzetmiş. at bakıcıları gibi. seyis onlara yem veya su verdiği vakit (afedersiniz, mevlana katır diyor ) katırlar seyisi tekmeliyormuş. bu peygamberler dahil olmak üzere galiba iyi insanların düştüğü zor durumu anlatıyor. belki dost darbesi acıdır ama dostsuz kalınmaz. can yücel in dediği gibi çaya kaç şeker atmak istediğini soran olması çok güzel.
devamını gör...
canındır...
her derdine koşandır..
ıssız adaya düştüğünde yanına alacağın 3 şeyden biridir..
.....dır
....dir
....dur
...dür (bkz: tüm güzel isimler sıfatlar)

en sonunda bir sevgili edasıyla terkeden,başını boşlukta,sesini yoklukta bırakan,kapanmayacak yaradır...

dost...benim lugatımda artık sadece "zaman kaybı" dır...
devamını gör...
"bugün dost yaralanmış yine gönlüm hoş değil" demişti beşiktaş taraftar grubu çarşı. kim için ? vedat okyar için ?

dost demek en çok vefanın karşılığıdır. unutulmamanın göbek adıdır. sizi unutan varsa ve siz onu geçmişinizde dost olarak bellemişseniz yanılmışsınız işte...bu yüzden insan ömrü boyunca tam anlamıyla bir dost edinemeyebilir. bu yüzden en büyük dost her daim Allahtır. o sizi bırakmaz. o sizi unutmaz. kimse dinlemezken sizi o dinler. gözyaşlarınızı kimseyle paylaşamadığınız zamanda o paylaşır sizinle. değil midir ki şah damarından daha yakındır bize işte o'dur dost.

"...işte iz, geliniz. toprak post, Allah dost"

"seni aramam için beni uzağa attın!
alemi benim, beni kendin için yarattın!"
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar